„Učka“, no na BI „Lupoglav“ su upravo na cilju i
upisu tog brzinskog ispita i padale riječi iz
naslova: „Bravo, dečki, bravo, stvarno ste
velemajstori svog zanata...“
Ovogodišnje izdanje „20. Rally Opatija 2011.“ na velika vrata je vratilo ponovno rally u Opatiju i sa tim
činom svi moraju biti zadovoljni. Start i cilj rallya opet na Slatini, servisni prostor - Opatijski mul - gotovo
u samom centru gradu, okruženje prelijepo uz more, brodove i hotele - sve je podsjećalo na slavne 80.-te i
90.-te godine Opatijskog rallya...
Posebni brzinski ispit „Preluk“ svakako je bio atrakcija prvog dana, gdje je nekoliko tisuća gledatelja
moglo uživati u 2,5 kruga u dva prolaska tog prvog dana i večeri. Brzinski ispit „Učka“ je klasika
hrvatskog brda i rallya, no apsolutno otkriće i oduševljenje svih prisutnih bio je BI „Lupoglav“ koji se
ranijih godina vozio u različitim kombinacijama staza, ali nikada u ovoj ovogodišnjoj, dužine 17,23km.
Ivan/Mario Bahorić, osvojili su uvjerljivo 1.mjesto u A/5 i 4. mjesto u MRPH gr.A uz 3.mjesto u gr.A
PH. Juraj Combaj/Igor Šugar, osvojili su 2.mjesto u gr. S - MRPH i 1.mjesto u gr.S – PH, to su činjenice, to
su bodovi i za to su dobivene nagrade. No, ono što su svima pokazali svojim vožnjama, gdje su tijekom
dana od konkurencije sa jačim automobilima gubili sekunde na usponu „Učke“, a onda sekunde uredno
vraćali na izuzetno zahtjevnom BI „Lupoglav“ to je bilo za svako oduševljenje, za svaku pohvalu i za svaki
aplauz...!
Izuzetno umorni, no jako zadovoljni sa osmjehom na licu bili su na ciljnoj rampi na Slatini i
Ivan&Mario i Juraj&Igor – Još jednom, za cijeli rally bravo, no posebno za BI „Lupoglav“ – „Svaka čast
dečki, svaka čast velemajstori svog zanata!“
U konkurenciji prvenstva klubova, 1. mjesto osvojili su vozači/članovi AK MRC SPORT sa 77 bodova,
2. mjesto AK DELTA SPORT Zagreb i 55 bodova, a pehar za 3. mjesto osvojili su članovi AK ZAGORJE