Žiro račun: 2484008-1100852170 (Raiffeisenbank
PROGRAMSKO IZVJEŠĆE ZA 2014. GODINU
Gimnastički klub Samobor svoje treninge provodio je u borilačkoj dvorani OŠ B. Tonija.
Treninzi za rekreativne grupe održavali su se utorkom i četvrtkom u trajanju po 1 sat za svaku
grupu.
Treninzi natjecateljica su se održavali svakodnevno osim nedjeljom i to ponedjeljkom, srijedom,
petkom i subotom u trajanju od 3 sata, te utorkom i četvrtkom u trajanju od 2 sata.
Natjecateljice B programa trenirale su i NGC Aton 7 puta (11. siječnja, 15. veljače, 1. ožujka, 12.
travnja, 27. rujna, 11. listopada i 13. prosinca).
U kategoriji mlađih kadetkinja C nastupale su: Mia Lucija Jug, Rebecca Kenda, Leona Majcenović,
Ivana Razum, Nika Šmid i Anja Žganjer Knežević.
U kategoriji kadetkinja C: Laura Fadiga, Petra Frankić,
kategoriji juniorki C nastupala je Karla Garašić.
Tamara Regović i Mia Šaban, a u
U B programu nastupale su:
u kategoriji mlađih kadetkinja: Lorena Bartaković, Tara Bartaković, Ines Fadiga, Barbara Jelić,
Dora Jurković, Maja Lehpamer, Helena Kirschenheuter, Sara Kormoš, Heidi Peucelle, Maja
Pleško, Tia Senjak i Dolores Šagud.
u kategoriji kadetkinja: Ema Mihelić i Katja Žganjer Knežević
u kategoriji juniorki: Jesen Kovaček i Dunja Šagud
i u kategoriji seniorki: Anamarija Kovačić, Helena Kovačić, Marija Sara Mihelić i Paula Stier
Na PPH u Belom Manastiru u kategoriji djevojčica A program nastupila je Tia Senjak.
U kategoriji kadeta D nastupao je Dominik Stier
U 2014. postignuti su sljedeći rezultati:
KOLA KUPA HRVATSKE
I. kolo Kupa Hrvatske, 04.05.2014., Nedelišće - ukupno osvojeno 6 medalja.
Ekipa ml. kadetkinja B u sastavu: Ines Fadiga, Dora Jurković, Maja Pleško, Tia Senjak i Dolores
Šagud osvojila je 3. mjesto.
Kadetkinja B Ema Mihelić bila je 2., juniorka B Jesen Kovaček 3. U konkurenciji seniorki B
Anamarija Kovaćić 1., Marija Sara Mihelić 2., a Paula Stier 3.
II. kolo Kupa Hrvatske, 15.06.2014., Sisak - ukupno osvojeno 8 medalja.
Ekipa ml. kadetkinja B u sastavu:Lorena Bartaković, Ines Fadiga, Sara Kormoš, Tia Senjak i
Dolores Šagud osvojila je ekipno 2. mjesto.
Kadetkinja B Ema Mihelić bila je prva, kao i juniorka B Jesen Kovaček. Kod seniorki B Marija Sara
Mihelić bila je 1., Paula Stier 2., a Helena Kovačić 3. Ekipno im je pripalo 1. mjesto.
U kategoriji C programa ekipa kadetkinja u sastavu: Tamara Regović, Mia Šaban, Laura Fadiga i
Petra Frankić osvojila je 3. mjesto.
III. kolo Kupa Hrvatske, 26.10.2014., Zagreb - ukupno osvojeno 7 medalja.
Kadet D Dominik Stier osvojio je brončanu medalju.
Dolores Šagud osvojila je ekipno 1. mjesto. Pojedinačno Tia Senjak je bila 2.
Kadetkinja B Ema Mihelić bila je 2., kao i juniorka B Dunja Šagud.
Kod seniorki B Marija Sara Mihelić bila je 2., a Paula Stier 3.
DRŽAVNO PRVENSTVO
Na državnom prvenstvu za A, B i C program održanom od 08. do 10. 11.2014. u Belom
Manastiru naše gimnastičarke nastupile su u sva 3 programa A, B i C programu.
U A programu u kategoriji djevojčica nastupila je Tia Senjak i osvojila 2. mjesto na gredi.
U B programu u kategoriji ml. kadetkinja nastupale su: Lorena Bartaković, Ines Fadiga, Dora
Jurković, Sara Kormoš i Dolores Šagud i ekipno su osvojile 2. mjesto.
U kategoriji seniorki B nastupale su Marija Sara Mihelić koja je osvojila pojedinačno zlato te Paula
Stier koja je bila brončana.
MEĐUNARODNA NATJECANJA
Otvoreno prvenstvo Šiške, 22.03.2014., Ljubljana - osvojene 2 medalje: 1 zlatna Paule Stier i
1 srebrna Eme Mihelić. Obje su nastupile u 7. stupnju prema pravilima Gimnastične zvezde
Slovenije
Memorijal Laza Krstić i Marica Dželatović, 05.- 07.12.2014., Novi Sad - nastupile su Tia
Senjak, Ema i Marija Sara Mihelić i Paula Stier.
Najbolji rezultat ostvarila je Marija Sara Mihelić u seniorskoj konkurenciji (plasirala se u 3 finala i to
na ruče, gredu i na tlo).
Na ručama je bila 5., na gredi 8. i na tlu 7.
NATJECANJA U ORGANIZACIJI GK SAMOBOR
Klub je u 2014. organizirao tri natjecanja:
ZIMSKO PRVENSTVO KLUBA, 25.01.2014. - nastupili su rekreativci, dok su natjecateljice
revijalno odradile svoje nastupe u zajedničkoj koreografiji „Viljenjaci“ koju je koreografirala i s
natjecateljicama uvježbala trenerica Aida Badić.
PROLJETNO PRVENSTVO KLUBA, 14.06.2014. – nastupili svi članovi kluba, natjecateljice i
rekreativci.
MEĐUNARODNI BOŽIĆNI TURNIR, 20.12.2014. – nastupile su 152 gimnastičarke iz svih krajeva
Hrvatske te iz Slovenije i Bosne i Hercegovine. Po prvi put na natjecanju je nastupio GK Dubrovnik
i GK Rain iz Krškog.
GK Samobor osvojio je 9 medalja na ovom turniru i to 5 zlatnih, 2 srebrne i 2 brončane medalje.
Zlata su osvojile:
Ekipa ml. kadetkinja B u sastavu: Lorena Bartaković, Ines Fadiga,, Dora Jurković, Sara Kormoš i
Dolores Šagud
Ekipa kadetkinja B u sastavu: Ema Mihelić, Tia Senjak i Katja Žganjer Knežević
Ekipa seniorki u sastavu: Anamarija Kovačić, Marija Sara Mihelić i Paula Stier
Pojedinačno:
Ema Mihelić, kadetkinja B i Marija Sara Mihelić, seniorka B
Srebro su osvojile:
Tia Senjak, kadetinja B i Anamarija Kovačić, seniorka B, a broncu Sara Kormoš, ml. kadetkinja B i
Paula Stier, seniorka B
OSTALA NATJECANJA
4. ATON KUP ZA REKREATIVCE, 15.05.2014., Nedelišće – ukupno je osvojeno 8 medalja i to 2
zlatne, 4 srebrne i 2 brončane. Na natjecanju su nastupile:
U kategoriji 1. i 2. razreda: Nela Bošnjak, Lara Hanzalek, Lea Holetić, Lana Obadić, Roza Popek,
Lucija Arleta Šestan, Iva Špoljarić, Ema Kristina Šprljan, Paula Visić, Petra Vuksanović i Mara
Zadro i ekipno su osvojile 2. mjesto.
U kategoriji 3. i 4. razreda: Hana Gudlin Mićić, Mija Ivanišević, Lea Kuhar, Sandra Šogorić i Ivona
Zorić.
Lea Kuhar osvojila je 3. mjesto pojedinačno u konkurenciji 3. razreda.
U kategoriji 5. do 8. razreda: Lora Bedeković, Antea Herger, Ema Herger i Ivana Jakopec. Osvojile
su 2. mjesto ekipno.
Pojedinačno kod 6. razreda Antea Herger bila je 1., a Lora Bedeković 2.
Kod 7. razreda Ivana Jakopec je bila 2., a Ema Herger 3.
U Kategoriji dječaka 4. razred nastupio je Dominik Stier i osvojio je 1. mjesto.
2. MEMORIJAL DARIO MOŽNIK, 11.05.2014., Zagreb - natjecanje za C program, osvojena 1
brončana medalja. Osvojila ju je ekipa kadetkinja C u sastavu: Laura Fadiga, Petra Frankić, Mia
Šaban i Tamara Regović
ČETVEROBOJ (GK VITA RIJEKA, GIB ŠIŠKA LJUBLJANE, GK SOKOL KARLOVAC I GK
SAMOBOR, 21.06.2014. Rijeka - zlatnu medalju osvojila je Dolores Šagud u kategoriji ml.
kadetkinja B
1. TURNIR SV. MIHOVILA, 21.09.2014. ŠIBENIK - zlatnu medalju osvojio je Dominik Stier u
kategoriji kadeta D
3. KOLO REGIJE ZAPAD (nastup izvan konkurencije), 19.10. RIJEKA – ukupno osvojene 2
medalje: zlatnu je osvojila Ines Fadiga u kategoriji ml. kadetkinja B i srebrnu Tia Senjak u