turnir pod okriljem HSTS-a na jednom
hrvatskom otoku. Tu privilegiju, da bude prvi, dobio je grad Pag koji je bio, prema
riječima svih nazočnih, izvanredan domaćin mladim stolnotenisačima i
stolnotenisačicama iz cijele Hrvatske. U odličnoj organizaciji grada Paga i tvrtke
Butterfly Hrvatska, održano je 1. otvoreno prvenstvo grada Paga za mlađe uzrasne
kategorije. Na turniru je nastupilo preko dvije stotine dječaka i djevojčica iz 35
hrvatskih klubova. Turnir je odigran u osam kategorija, a pobjednički pehari putuju,
možemo slobodno reći, od Vukovara do Splita.
U konkurenciji juniora i kadeta slavio je Josip Mustapić, član Splita koji je u finalu
pobijedio Martina Vidačeka (Igea Željzničar) odnosno klubskog kolegu Vedrana
Bakača. Treće mjesto u konkurenciji juniora podijelili su Franjo Josip Marelja (Frim) i
zadranin Josip Miljković. Kod kadeta polufinalisti natjecanja bili su Ivan Majcunić član
Jaske iz Jastrebarskog te Kristian Lipić iz Šenkovca. U konkurenciji mlađih kadeta
slavio je Ivan Lovrek član MSC Nostro iz Čakovca, koji je sa 3:1 u setovima svladao
Tomislava Špehara iz Duge Rese. Treće mjesto podijelili su Varaždinci Marko
Vidaček i Fran Golob. Kod najmlađih kadeta naslov pobjednika odlazi u Zadar, a
slavljenik je Filip Miljatović koji je sa 3:1 pobijedio prvog nositelja turnira Maria
Baneka iz osječkog Vodovoda. Treće mjesto su podijelili mladi igrači Višnjana Filip
Dekleva i Leon Španić.
U konkurenciji juniorki naslov najbolje je osvojila Martina Rioža, članica Maldost
Iskona koja je sa 3:2 u setovima bila bolja od Lee Rakovac. Treće mjesto su podijelile
Žabničanka Martina Jukić i Nadana Jakas Gavranić iz Splita. Kod kadetkinja naslov
odlazi u Međimurje, točnije u Šenkovec, odakle dolazi pobjednica Ema Toplek koja je
u finalu sa 3:0 pobijedila Dinu Ratajec iz Varaždina. Toplek je u poluzavršnici
pobijedila klubsku kolegicu Petru Petrinšak dok je Ratajec bila bolja od Zabočanke
Klare Cakol. U konkurenciji mlađih kadetkinja pobjednica je bila Ena Botić iz
vinkovačke Lokomotive koja je u finalu pobijedila Klaru Cakol sa 3:0. Treće mjesto