STOLNITENIS Pobjeda stolnotenisačica Varaždina u Hodošanu

STOLNI
TENIS
Pobjeda stolnotenisačica Varaždina u Hodošanu
Igračice Varaždina opravdale su ulogu favoritkinja i u 11. kolu Superlige u
subotu ostvarile pobjedu u Hodošanu. Bila je to osrednja utakmica neraspoloženih
suparnica u kojoj su domaće, pobjedom Tamare Ramić nad mladom Mihaelom
Brodar, povele 1:0, a nakon toga izgubile slijedeće četiri partije. U drugoj je Ana
Švarc pružala otpor državnoj prvakinji Petri Petek samo u prvom i drugom setu, koji
je i dobila, a kad se Petra priviknula na njene neugodne gume, bez problema je došla
do pobjede. Prilično je izjednačena bila treća partija između Paule Markati i Bojane
Poljak, u kojoj je Bojana iskoristile svoje veće iskustvo i, uz gubitak drugoga seta,
povećala vodstvo Varaždina na 2:1. Markati i Ramić su zahvaljujući nerazumljivim
pogreškama Petek i Poljak u finišu četvrtoga seta došle u poziciju da u petom izbore
pobjedu u igri parova, ali je, nažalost, nisu iskoristile. Peta partija između Tamare
Ramić i Petre Petek bila je jedina na superligaškoj razini, ali je bila i posljednja, jer je
uspješnija bila Varaždinka i pobjedom od 3:0 zaključila meč za ukupnih 4:1 za gošće.
I u svim ostalim utakmicama pobijedile su gošće. U Zagrebu u velikom derbiju
između najboljih ekipa u ligi HASTK Mladosti i prošlogodišnjih prvakinja, Dra. Časla,
iznenađujuće uvjerljivo, tek uz gubitak dva seta, Čakovčankom Sunčicom Vugrinec
predvođene „doktorice“, a u značajnoj utakmici u borbi za mjesto u doigravanju
između Bjelovara i Pule, Puljanke. U preostale dvije pak su, maksimalnim rezultatima
4:0, igračice TIS-a očekivano u Jastrebarskom pobijedile Jasku, a petrinjska Mladost
u Vinkovcima Lokomotivu.
REZULTATI
Hodošan – Varaždin
1:4 (sudac: Mladen Vidović, Mihovljan)
(Ramić – Brodar 3:0 /11:9, 11:9, 11:4/, Švarc – Petek 1:3 /6:11, 11:9, 2:11, 5:11/,
Markati – Poljak 1:3 /9:11, 11:9, 7:11, 8:11/, Markati/Ramić – Petek/Poljak 2:3 /6:11,
11:7, 5:11, 11:9, 6:11/, Ramić – Petek 0:3 /6:11, 7:11, 3:11/)