1. MALONOGOMETNOG TURNIRA "ZAGREB WINTER CUP"
NAZIV NATJECANJA: 1. malonogometni turnir "Zagreb Winter Cup"
Članak 2.
ORGANIZATORI NATJECANJA: MNK Fusio, Premjer, Meteora Produkcija, Overtime
Članak 3.
Izvršnu materijalnu i financijsku realizaciju Turnira provest će MNK Fusio, Karela Zahranika 5,
10000 Zagreb, OIB: 14766619318
Članak 4.
Sve utakmice bit će odigrane u Fusio futsal centru u paviljonu 18 Zagrebačkog velesajma.
Članak 5.
Turnir je otvorenog tipa, a igra se u četiri kategorije. Seniorski, U-16, U-14 i ženski. Na seniorski
turnir se mogu prijaviti svi muškarci stariji od 16 godina, na ženski turnir se mogu prijaviti sve žene
bez obzira na životnu dob, dok se na turnir mladeži momčadi prijavljuju prema kategoriji starosti.
Prijaviti se mogu klubovi, poduzeća, ustanove, udruge građana, neformalne grupa kao «kvartovi»,
ulice, «škvadre» i slično. Prijavljene momčadi u nazivu ne smiju imati imena i prezimena javnih
osoba iz političkog i društvenog života, kao ni pogrdne i uvredljive nazive. Pravo sudjelovanja na
turniru stječe se uplaćenom kotizacijom u iznosu 650,00 kn (seniori) i 250,00 kn (žene i mladež) na
žiro-račun (IBAN) MNK Fusio ili posebnom odlukom glavnog organizatora turnira.
Članak 6.
Prvi dio turnira igra se po skupinama (ovisno o broju momčadi) iz kojih će dvije ili više momčadi iz
svake skupine proći u daljnje natjecanje. Nakon grupne faze igra se kup sistem sve do kraja turnira.
Natjecanje se igra u ravnopravnim skupinama koje se određuju ždrijebom. Svaka momčad će u
natjecanju po skupinama odigrati minimalno tri utakmice.
Članak 7. - PRAVILA IGRE
Malonogometni turnir "Zagreb Winter Cup" igra se po najnovijim Pravilima igre za mali nogomet,
a uz sljedeće modifikacije koje su odobrene od organizacijskog odbora Turnira.
1. Trajanje igre u skupinama (2x20 minuta - zaustavlja se samo zadnja minuta poluvremena)
2. Trajanje igre nakon grupne faze (2x20 minuta - zaustavlja se zadnje dvije minute poluvremena)
3. Finale (2x15 minuta čiste igre)
4. Broj igrača (5+1)
Članak 8. - PRAVO NASTUPA IGRAČA I ZAMJENE
• Pravo nastupa na utakmicama turnira ima 10 igrača za svaku momčad
• Svaka momčad ima pravo doplate za još 4 igrača (100 kn po igraču)
• Pravo nastupa imaju svi igrači amateri, registrirani igrači velikog i malog nogometa
• Svaki predstavnik momčadi uoči početka svake utakmice dužan je skupa sa delegatom izvršiti
identifikaciju igrača. Nastup bez osobne iskaznice (zamjenski dokument: putovnica, vozačka
dozvola, vojna iskaznica ili športska iskaznica športskog saveza) neće biti odobren po cijenu ne
igranja jednog ili više pojedinaca pa čak i cijele momčadi).
• Igrač može nastupati isključivo samo za jednu momčad. Ukoliko dvije ili više momčadi prijave
istog igrača konačna pripadnost određuje se njegovim prvim nastupom tj. tada isti nema pravo
igranja za drugu momčad.
• Momčad koja za određenu utakmicu prijavi igrača pod lažnim imenom automatski će biti
diskvalificirana sa turnira.
Članak 9. - UTVRĐIVANJE TABLICE NAKON PRVOG DIJELA TURNIRA
• Momčad koja pobjedi na utakmici, osvaja tri boda, a kod neodlučenog rezultata svaka momčad
osvaja po jedan bod.
• Plasman na tablici utvrđuje se zbrojem osvojenih bodova nakon odigravanja svih utakmica.
• Ako momčadi osvoje isti broj bodova, poredak se utvrđuje na osnovu međusobnog rezultata.
• Ako se poredak momčadi nakon prvog dijela natjecanja ne može utvrditi niti nakon primjene
dodatne tablice, primijenit će se kriterij bolje ukupne razlike između danih i primljenih zgoditaka iz
svih utakmica, ako se ni nakon toga ne utvrdi plasman dalje ide ona momčad koja je primila manje
zgoditaka, a ako se sve unaprijed podudara, ždrijebom se odlučuje koja momčad ide u daljnje
natjecanje. Ukoliko tri ili više momčadi osvoje isti broj bodova radi se dodatna tablica utakmica
koje su samo međusobno odigrale te tri ili više momčadi.
Članak 10. - DRUGI DIO KUP SISTEM
U drugi dio natjecanja prolaze pobjednici i drugoplasirani svih skupina, a ovisno o broju
prijavljenih momčadi moguć je i plasman trećeplasiranih.
Članak 11. – ODIGRAVANJE UTAKMICA
• Svaka momčad u jednom danu može odigrati najviše jednu utakmicu.
• U slučaju momčadi koje na turnir dolaze izvan Zagrebačke županije, može im se odobriti
odigravanje najviše dvije utakmice u danu i to isključivo u prvom dijelu natjecanja, o čemu
odlučuje organizator.
• Organizator turnira može u opravdanim slučajevima odobriti izmjenu dana i satnice odigravanja
pojedinih utakmica na način, da se iste odigraju prije ili poslije rasporedom utvrđenog datuma,
odnosno najkasnije prije odigravanja utakmica slijedećeg kola te skupine.
• Sve utakmice počinju u točno zakazano vrijeme, u protivnom se utakmica registrira u korist
protivnika 3:0 b.b. (bez borbe) te se momčadi koja nije došla ili kasni oduzimaju 2 kaznena boda.
Ukoliko obje momčadi ne pristupe utakmici obje su diskvalificirane.
• Najmanji mogući broj igrača za odigravanje utakmice je 4+1, u protivnom se utakmica registrira
sa 3:0 b.b.
• U slučaju da organizator utvrdi da su pojedine utakmice namještene ili da kod istih postoji bilo
kakav oblik međusobnog dogovora sve momčadi koje su sudjelovale u dogovoru bit će
diskvalificirane iz daljnjeg natjecanja.
Članak 12. - ŽENSKI TURNIR I TURNIR MLADEŽI
• Za turnir žena i turnire mladeži vrijede sve odredbe kao i za seniorski dio natjecanja osim visine
kotizacije i nagradnog fonda.
Članak 13. - ORGANIZACIJA UTAKMICA
• ORGANIZATOR je nadležan za red i sigurnost prije, tijekom i nakon utakmice.
• U slučaju nastanka štete momčad koja napravi štetu odgovorna je za nadoknadu štete.
• ORGANIZATOR ne snosi nikakvu odgovornost u slučaju ozljeđivanja igrača na utakmicama
turnira.
• ORGANIZATOR je obvezan poduzeti sve potrebne mjere za sigurnost sudaca, momčadi i
gledatelja za vrijeme odigravanja utakmice i sve do napuštanja dvorane.
• Za odigravanja utakmica ORGANIZATOR će osigurati tri (3) ispravne lopte. Karakteristike
lopte moraju biti u skladu prema pravilu Futsala (broj 4).
• Za vrijeme odigravanja utakmica na klupi se mogu, osim rezervnih igrača, nalaziti još i voditelj
(sponzor) momčadi, trener s odgovarajućom licencom i fizioterapeut s odgovarajućom licencom.
• Osobe koje nisu u navedenom statusu ne mogu biti u službenom prostoru te se moraju udaljiti iz
istog. Ukoliko u roku od 5 minuta osobe koje nisu u navedenom statusu ne napuste službeni prostor
momčad gubi utakmicu 3:0 bez borbe, ako je to slučaj sa obje momčadi tada nastupa automatska
diskvalifikacija za obje momčadi.
• Svaka momčad mora putem predstavnika 20 minuta prije početka utakmice dostaviti popis
igrača koji nastupaju na utakmici za potrebe službenog zapisnika.
• Nakon početka utakmice nije dozvoljeno nadopunjavanje zapisnika novim igračima.
• Za slučaj, da dvije momčadi imaju istu boju dresova, ORGANIZATOR osigurava markirne
majice te ih oblači momčad koja nema opremu u skladu sa propozicijama. U slučaju da su obje
momčadi obučene u skladu sa propozicijama te obje imaju istaknute reklame sponzora, markirne
majice koristit će drugoimenovana momčad u zapisniku.
• Ne dozvoljava se zagrijavanje igrača prije završetka prethodne utakmice pored terena za igru
kako se ne bi ometali igrači koji igraju. Molimo vas da poštujete ostale sudionike TURNIRA.
Članak 14. - DELEGAT
• Za svaku utakmicu ORGANIZATOR TURNIRA određuje DELEGATA i osobe koji zastupaju
ORGANIZATORA, kontroliraju ispravnost PRIJAVLJENIH IGRAČA i nadležni su za kontrolu
cjelokupne organizacije utakmice. Sve momčadi dužne su legitimirati igrače uoči početka svake
utakmice.
• Delegat brine o pravilnom unošenju podataka u zapisnik utakmice.
• Delegat je obvezan kompletan zapisnik s utakmice napraviti odmah po završenoj utakmici u
nazočnosti predstavnika obje momčadi i uz nazočnost sudaca.
• Svi zapisnici, uz statističke podatke, bit će dostupni i putem interneta.
Članak 15. - SUCI UTAKMICE
• Suci su obvezni u zapisnik o odigranoj utakmici unijeti svoje primjedbe i zapisnik potpisati.
• Suci su obvezni u zapisnik unijeti pismenu prijavu protiv igrača i predstavnika momčadi za
prekršaje učinjene prije, za vrijeme i poslije utakmice.
• Utakmice na turniru sude suci koje odredi ORGANIZATOR.
• Utakmice seniorskog turnira sude dva suca, dok ženski turnir i turnire mladeži sudi jedan sudac.
Članak 16. - TIME OUT
Svaka momčad ima pravo na jedan time-out od jedne minute po utakmici tijekom natjecanja po
skupinama. Kada krene kup sistem natjecanja momčadi imaju pravo na jedan time-out po
poluvremenu. Time-out moramo biti propisno najavljen pločicom, koju će svaka momčad dobiti
prije utakmice, zapisničkom stolu i delegatu utakmice. Momčad će dobiti time-out u prvom prekide
igru kada će biti u posjedu lopte.
Članak 17. - DISCIPLINSKE MJERE
• Igrači se mogu kazniti žutim ili crvenim kartonom, ovisno o težini prekršaja.
• Svako vrijeđanje službenih osoba kažnjava se direktnim crvenim kartonom.
• Igrači koji zarade dva žuta kartona na istoj utakmici ne smiju nastupiti na prvoj sljedećoj
utakmici "Zagreb Winter Cupa".
• Igrači koji zarade direktni crveni karton ne smiju nastupiti na prvoj sljedećoj utakmici, a kazna
može biti i veća, ovisno o odluci disciplinske komisije.
• Igrači koji tijekom turnira skupe tri akumulirana žuta kartona kažnjavaju se zabranom igranja
jedne utakmice.
• Akumulirani žuti kartoni se brišu u polufinalu.
• Svaka momčad koja učestvuje na turniru ima pravo podnijeti žalbu na nepravilnosti vezane uz
odigravanje i organizaciju utakmice. Žalba mora biti u pisanom obliku, predana najkasnije 60
minuta po završetku utakmice, službenim osobama za zapisničkim stolom ili Organizatoru turnira.
U slučaju pozitivnog rješenja žalbe voditelj momčadi pravovremeno će biti obavješten.
Članak 18. - DISCIPLINSKA NADLEŽNOST
O disciplinskim prekršajima koje naprave momčadi, igrači, suci, treneri ili ostali sudionici u ovom
natjecanju odlučuje ORGANIZATOR, koji je osnovao disciplinsku komisiju od tri člana, koji će na
prijedlog glasati o kaznama natjecatelja i službenih osoba. Na odluku disciplinske komisije ne može