32. Aukcija antikviteta i slika

,
Art
Madl
a u c t i o n h o u s e
Prva aukcijska kuća u Srbiji
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:
13 - 20. oktobar 2013. godine. Vreme: 10 – 20h
Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)
Beograd
Aukcija:
20. oktobar 2013. godine. Vreme: 19h
Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)
Beograd
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:
13 - 20. October 2013. (10 a.m. – 8 p.m.)
4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz)
Belgrade
Auction sale:
20. Oktober 2013. (7p.m.)
Belgrade
1.
Moser bokal i čaša
Visina bokala: 13 cm, visina čaše: 14 cm.
€ 50
2.
Biedermeier čaša na stopi
Austrija, XIX vek. Rubin staklo, email i pozlata. Visina 18 cm.
€ 200
3.
Vaza od plavog, duvanog stakla
Nemačka, Albert Dahner, Schorndorf. Visina: 26 cm.
€ 125
1
2
3
4
5
4.
Murano pepeljara u Art Deco stilu
Venecija, Italija. Dimenzije: 8 x 8 x 4,5 cm.
€ 50
5.
Porcelanski servis za čaj
Austrougarska (Češka), oko 1900. Žig: Pirkenhamer.
Inicijal pozlatom: A. Prečnik čajnika: 18 cm.
€ 325 (15 kom.)
6.
Dve šoljice sa tacnicama
Engleska, početak XX veka. Visina šoljice: 6 cm,
prečnik tacnice: 11,5.
€ 75 (2 kom.)
7. Porcelanska ovalna tacna
Dužina: 30,5 cm.
€ 150
6
7
6
9
8.
Beračica grožđa
Terakota. Visina: 38 cm.
€ 125
10
11
12
9.
Upijač za mastilo
sa grbom Kraljevine SHS
Drška: jelenski rog. Dimenzije:18 x 7 x 9 cm.
€ 75
11.
Posuda za kašičice u neoklasičnom stilu
Oko 1900. Mesing. Dimenzije: 22 x 17 cm.
€ 65
10.
Art Deco mastionica
Oko 1935. Crno staklo i mesing.
Dimenzije: 19 x 10 x 7 cm.
€ 65
12.
Art Deco stoni ram za fotografiju
Oko 1930. Mesing.
Dimenzije: 20 x 12 cm.
€ 65
13.
Posrebrena ovalna kutija
Žig: Henniger Co. Dimenzije: 14 x 11 x 13 cm.
€ 100
14.
Bonbonjera na srebrnom postolju
Beč, Austrija, oko 1890. Žig: Diana, 800.
Visina: 26 cm.
€ 350
15.
Posrebreni ibrik u neoklasičnom stilu
Austrija. Argentor. Visina: 31 cm.
€ 100
16.
Zlatni prsten sa dijamantima
Žuto i belo zlato 14 K (585), težina: 4,20 gr.
Dijamanti: 7 kom. x 0,10 ct. (Si, H).
€ 750
13
14
15
16
17.
Zlatne minđuše sa srebrom i dijamantima
Težina zlata: 4, 40 gr. Dijamanti: 2 kom. x 0,15 ct
(Si, H); 2 x 8 kom. (0,04 ct.)
€ 900
18.
Zlatni prsten sa aleksandritom
Zlato 14 K (585), težina: 4,08 gr. Aleksandrit: 9,60 ct.
€ 200
19.
Klinkosch stono ogledalo
Austrija, oko 1870. Srebro, šlifovano
staklo. Žigovi:JCK (Josef Carl Klinkosch)
i Diana, Dimenzije: 48 x 48 cm.
€ 950
20.
Pozlaćeno ogledalo
u Empire stilu
Šlifovano staklo. Dimenzije: 86 x 63 cm.
€ 275
22.
Dizajnirani par fotelja
GIORGETTI
Italija, 1987. Kolekcija Progetti, Centro
Ricerche. Bukovina i boks koža.
Dimenzije: 121 x 61 x 75 cm.
€ 3.200 (2 kom.)
23.
B. SZARIKOWSKY
Marija Karađorđević kao devojčica sa
majkom Rumunskom kraljicom .
Silkscreen in colour. 56 x 41 cm, 1910.
€ 175
24.
Ikona Sv. Đorđe
Ikona na drvetu, 28 x 21 cm.
€ 150
17
18
21.
Zidni pozlaćeni sat
u Rococo stilu
Otkucava na pola i pun sat.
Visina: 65 cm.
€ 275
25.
LJILJANA BLAŽESKA (1944)
Mrtva priroda
Ulje na platnu, 32 x 43 cm. Sign.
€ 300
27.
ZORKA CEROVIĆ (1947)
Kapija Studentskog parka
Ulje na lesonitu, 5 x 34 cm. Sign.
€ 250
26.
SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)
Pejzaž
Akvarel na hartiji, 28 x 39 cm. 1970. Sign.
€ 175
28.
MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)
Dva drveta na obali mora
Ulje na kartonu, 35 x 50 cm. Oko 1952
€ 175
29. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)
Motiv iz Bosne
Ulje na kartonu, 35 x 55 cm. Oko 1930. Sign.
€ 5600
30. MENCI CLEMENT CRNČIĆ (1865-1930)
Sa otoka Sv. Antun
Ulje na platnu, 41 x 56 cm. Sign.
€ 3600
31. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)
Znamenje predaka
Ulje na platnu, 120 x 140 cm. 1992. Sign.
€ 2800
32.
SRETKO DIVLJAN (1946)
Atelje
Pastel na kartonu, 73 x 103 cm. Sign. na poleđini
€ 325
33.
EMIR DRAGULJ (1939-2002)
Noć
Grafika 5/50, 50 x 63 cm. 1978. Sign.
€ 375
34.
DUŠAN DŽAMONJA (1928-2009)
Bez naziva
Grafika E.A. 70 x 100 cm, 1982. Sign.
€ 250
35.
DADO ĐURIĆ (1933-2010)
Bez naziva
Grafika 22/75, 65 x 48 cm, Sign.
€ 250
37.
BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)
Iz ciklusa Budvanski horizonti
Ulje na platnu, 53 x 65 cm, 1988. Sign.
€ 800
38.
BRANKO FILIPOVIĆ FILO
Bez naziva
Ulje na platnu, 50,5 x 65 cm. Sign.
€ 900
36.
DADO ĐURIĆ
Bez naziva
Grafika 38/75, 65 x 48 cm, Sign.
€ 250
39.
ALEK ĐONOVIĆ (1931-1991)
Bez naziva
Ulje na platnu
45 x 90 cm. 1973. Sign.
€ 250
40.
SLOBODAN BODO GARIĆ (1921-2009)
Vaza sa cvećem
Ulje na platnu, 80 x 40 cm. Sign.
€ 300
41.
DUŠAN GAVELA (1939-1999)
Bez naziva
Ulje na kartonu, 100 x 70 cm. 1994. Sign.
€ 475
42.
DUŠAN GAVELA
Bez naziva
Kombinovana tehnika na hartiji , 85 x 70 cm.
1988. Sign.
€ 350
43.
MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926- 2006)
Motiv iz Grčke
Ulje na platnu, 35 x 42 cm, 1995. Sign.
€ 300
44.
NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)
Pejzaž
Ulje na platnu kaš. na ploču, 30 x 40 cm. Sign.
€ 1600
45.
S.HAMP
Uzburkano more
Ulje na kartonu, 30 x 22 cm. Sign.
€ 75
46.
SEID HASANEFENDIĆ (1935)
Tursko groblje
Ulje na platnu, 40 x 50 cm. 1967. Sign.
€ 250
47.
BOŽA ILIĆ (1919-1993)
Cveće u crnoj vazi
Ulje na lesonitu, 44 x 58,5 cm. Oko 1965. Sign.
€ 700
48.
BOŽA ILIĆ
Brdoviti predeo
Ulje na platnu, 82 x 116 cm. Sign.
€ 1600
49.
BOŽA ILIĆ
Devojka sa šalom
Gvaš, 90 x 55 cm.
€ 600
50.
LJUBO IVANČIĆ (1925-2003)
Dalmatinski pejzaž
Ulje, 91 x 122 cm. 1962. Sign.
€ 6800
51.
OLGA JANČIĆ (1929 - 2012)
Ljubav oblika II
Bronza, 1959. 30 x 22 x 21 cm.
€ 800
52.
JOZO JANDA (1911-1999)
Lučica
Ulje na platnu kaš. na dasku,
38 x 27 cm. 1978. Sign.
€ 250
53.
LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932)
Čestar 2
Pastel i akvarel na hartiji, 25 x 35 cm. 2005. Sign
€ 175
54.
LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE
U enterijeru
Komb. Tehnika na hartiji, 33,5 x 25 cm. 2011. Sign.
€ 200
55.
LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE
Iščekivanje
Komb .teh na kartonu, 35 x 25 cm. 2010. Sign.
€ 275
56.
VLADISLAVA JANKOVIĆ (1900-1987)
Cveće i voće
Ulje na platnu, 101 x 78 cm. Sign.
€ 300
58.
LJUBO DE KARINA (1948)
Forma
Drvo, 35 x 21 cm. Sign.
€ 350
57.
PIVO KARAMATIJEVIC (1912-1963)
Lik
Tuš na hartiji, 17 x 14 cm. 1957. Sign.
€ 75
59.
MAKS KAVČIČ (1909-1973)
Pejzaž
Ulje na platnu kaš. na lesonit, 78 x 96 cm. 1963. Sign.
€ 850
60.
ALEKSEJ VASILJEVIČ HANZEN (1876-1937)
Mesečina na moru
Ulje na platnu, 55 x 78 cm. Sign.
€ 4900
61.
MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)
Cveće (2352 II/VII)
Ulje na lesonitu, 81 x 47 cm. 1977. Sign.
€ 3200
62.
MILAN KONJOVIĆ
Zeleno žito, tornjevi
Ulje na lesonitu, 34 x 65 cm. 1946. Sign.
Slika je reprodukovana u katalogu radova na str. 118. (Irma Lang, 2010)
€ 5200
63.
TIVADAR KOŠUT (1947)
Motovun I
Ulje na platnu, 92 x 65 cm. 1990. Sign.
€ 550
64.
TIVADAR KOŠUT
Motovun II
Ulje na platnu, 65 x 50 cm. 1990. Sign.
€ 400
65.
FRANO KRŠINIĆ (1897-1982)
Ribari
Bronza, 37 x 47 x 25 cm. 1947. Sign.
€ 1200
66.
N.KRULJEVIĆ
Pančevo
Ulje na platnu, 20 x 39 cm. 1988. Sign.
€ 75
67.
ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)
Maslinjak
Ulje na kartonu, 50 x 70 cm. 1950. Sign.
€ 1200
69.
LAZAR LIČENOSKI
(1901-1964)
Kuće pored vode
Ulje na platnu, 45 x 69 cm.
Oko 1935. Sign.
€ 2400
70.
LAZAR LIČENOSKI
Ohridsko jezero
Ulje na platnu kaš. na karton, 32 x 40 cm.
Oko 1935. Sign.
€ 2200
68.
MAJDA KURNIK (1920-1967)
Predeo iz Grocke
Kombinovana tehnika na hartiji kaš. na karton,
41 x 50 cm. 1953.
€ 950
71.
CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)
Ženski akt
Ulje na lesonitu, 21 x 15 cm. Oko 1990. Sign.
€ 200
72.
OZRENKA MAJSTOROVIĆ
Manastir Poganovo-Pirot
Ulje na platnu, 156x 196 cm. 1989. Sign.
€ 450
73.
MARIO MASKARELI (1918-1996)
Bokeljska bludnica
Akvarel na hartiji, 28 x 19 cm. 1993. Sign.
€ 300
74.
JANOŠ MESAROŠ (1943)
Konji
Pastel na hartiji, 24 x 34 cm. 2011. Sign.
€ 175
75.
DUŠAN MIKONJIĆ
Pogled na Beograd
Ulje na platnu, 60 x 81 cm. 1994. Sign.
€ 200
76.
MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)
Opomena Šišatovca
Ulje na šperu, 91 x 68 cm. 1990. Sign. na poleđini
€ 2500
77.
PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)
Sopoćanski pastiri
Ulje na platnu, 81 x 100 cm. 1977. Sign.
€ 7600
78.
MILO MILUNOVIC ( 1897-1967)
Pogled kroz prozor(Sveti Stefan)
Tempera na kartonu, 23 x 17 cm. Oko 1965. Sign.
€ 1200
79.
MILUN MITROVIĆ (1922-2010)
Nu coucher
Ulje na platnu, 61 x 83 cm. 1988. Sign.
€ 400
80.
DRAGAN MOJOVIĆ (1942)
Psihonautički plovni objekat
Crtež tušem, 29 x 21 cm. 1982. Sign.
€ 350
81.
MARKLEN MOSIJENKO (1928)
Zemun
Suvi pastel na hartiji, 26 x 39 cm. Oko 1990. Sign.
€ 150
82.
MARKLEN MOSIJENKO
Kalemegdan
Suvi pastel na hartiji, 26 x 39 cm. 1990. Sign.
€ 150
83.
MIODRAG NAGORNI (1932)
Život teče neumitno
Ulje na kartonu, 43 x 61 cm. 1976. Sign.
€ 300
84.
N.N.
Portret žene u nošnji
Ulje na platnu, 71 x 58 cm.
€ 450
85. N.N.
Skulptura strelca
Bakropis, 30 x 23 cm. Sign.
€ 75
86.
N.N.
Mrtva priroda
Ulje na platnu, 27 x 43 cm. Sign.
€ 150
87.
ZORAN NASTIĆ (1948)
Svetionik
Ulje na platnu, 35 x 35 cm. Sign.
€ 200
88.
NEPOZNATI RUSKI SLIKAR
Mrtva priroda sa hlebom
Ulje na platnu, 52 x 75 cm. € 150
89.
ZORAN ANTONIO MUŠIČ (?)
Zadar (Zara)
Ugljen i kreda na hartiji, 28 x 37 cm. 1953. Sign.
€ 6200
90.
PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)
Raskršće
Ulje na platnu, 52 x 88 cm. 1985. Sign.
€ 500
91.
BOŽO NIKOLIĆ (1904-1958)
Mrtva priroda
Tempera na hartiji, 48 x 66 cm, 1956. Sign.
€ 450
92.
SAVA NIKOLIĆ GRAŽDANSKI
Ljubavna idila
Ulje na platnu, 57 x 69 cm, 1976. Sign.
€ 600
93.
LAZAR NIKOLIĆ (1824-1889)
Sretenje
Ulje na platnu, 97,5 x 65 cm. Oko 1860. Sign.
Autor je bio učenik Konstantina Danila.
€ 1800
94.
VLADIMIR NIKOLIĆ
Ohrid
Ulje na lesonitu, 53 x 68 cm. Sign.
€ 300
95.
ILIJA PANDUROVIĆ (1933-2013)
Kvartet
Ulje na platnu, 23 x 27 cm. 2000. Sign. na poleđini
€ 100
96.
LJUBICA PETROVIĆ LUKOVIĆ (1885-1979)
Cveće u crvenoj vazi
Ulje na kartonu, 61 x 47 cm.
€ 225
97.
ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)
Elementi
Ulje na platnu, 115,5 x 89 cm. 1971/76. Sign.
€ 1200
98.
ZORAN PETROVIĆ
Kapija iz Srema
Ulje i lak na hameru kaš. na lesonit,
71 x 101 cm. 1977. Sign.
€ 800
99.
ZORAN PETROVIĆ
Bez naziva
Kombinovana tehnika, 100 x 70 cm. 1962. Sign.
€ 650
100. ZORAN PETROVIĆ
Cveće
Ulje na platnu, 39,5 x 29 cm. 1952. Sign.
€ 400
101. ORDAN PETLEVSKI (1930-1997)
Rast na sivom (stablo života)
Ulje na platnu, 100 x 80 cm. 1958. Sign.
€ 600
103. ĐORĐE POPOVIĆ
Sopoćani
Ulje na lesonitu, 31 x 44 cm. 1949. Sign.
€ 400
102. ĐORĐE POPOVIĆ (1909 - 1962)
Divlja patka
Ulje na kartonu, 30 x 42,5 cm. 1949/50. Sign.na poleđini
€ 400
104. ĐORĐE POPOVIĆ
Mrtva priroda
Ulje na lesonitu, 33,5 x 24 cm. 1949/50.
€ 250
106. MIĆA POPOVIĆ
Dve figure
Tuš na hartiji, 35 x 40 cm. 1982. Sign.
€ 250
O
V
U
Č
E
N
O
105. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)
Bez naziva
Kolaž, 29 x 21 cm. Sign.
€ 450
P
107. LJUBA POPOVIĆ (1934)
Bez naziva
Crtež tušem, 26 x 18 cm. 1979. Sign.
€ 350
108. POLIMSKI
Mali Sokak u Bijelom Polju (Donja Mahala)
Crtež olovkom, 32 x 44 cm. 1991. Sign.
€ 200
109. UROŠ PREDIĆ (1857-1953)
Sv. Ana i Bogorodica sa Isusom
Ulje na platnu kaš. na karton, 39 x 39 cm. 1923. Sign.
€ 5800
111. NIKOLA REISER (1918-2010)
Žena u plavoj haljini
Gvaš, 31 x 18 cm. Sign.
€ 400
110. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)
Balerina
Ulje na platnu, 60 x 46 cm. 1996. Sign.
€ 400
112. MIRKO RAČKI (1879-1982)
Pogubljenje kneza Lazara
Ulje na platnu, 115 x 105 cm. Oko 1920. Sign.
€ 6400
113. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)
Zeleni predeo
Ulje na platnu, 54 x 65 cm. 1975. Sign.
€ 1900
114. LJUBICA CUCA SOKIĆ
Bele kuće
Ulje na platnu, 54 x 65 cm. 1992. Sign.
€ 2600
115. LJUBICA CUCA SOKIĆ
Mapa grafika (5 kom.)
Grafike 56/80, 33 x 26 cm. 1989. Sign.
€ 325
116. N. SATO
Žute ruže
Ulje na platnu, 74 x 59 cm. 1979. Sign.
€ 200
117. FEĐA SORETIĆ (1930)
Guvno
Ulje na platnu, 50 x 60 cm. 1988. Sign.
€ 350
119. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)
Primorsko mesto
Ulje na platnu kaš. na lesonit, 76 x 52 cm. 1971. Sign.
€ 800
118. FEĐA SORETIĆ
Proleće
Ulje na lesonitu, 60 x 73 cm. 1960. Sign.
€ 600
120. BRANKO LALE STANKOVIĆ
Pejzaž
Tuš na hartiji, 33 x 49 cm. Sign.
€ 100
121. TEODORA STAMENKOVIĆ (1990)
Šake
Kombinovana tehnika, 42 x 32 cm. 2013. Sign.
€ 150
122. RADETA STANKOVIĆ (1905-1996)
Herkul
Bronza, Visina: 55 cm. 1938. Sign.
€ 925
123. DRAGOSLAV STOJANOVIĆ - SIP (1920-1976)
Panonski nokturno
Akril na lesonitui, 54 x 65 cm. 1974. Sign.
€ 400
124. IVICA ŠIŠKO (1946)
Bez naziva
Akvatinta E.A. 78 x 55 cm. 1976. Sign.
€ 150
125. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)
Vrtić
Ulje na lesonitu, 16 x 23 cm. Sign.
€ 200
126. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ
U voćnjaku
Ulje na kartonu, 63 x 92 cm. 1952. Sign.
€ 950
127. SAVA STOJKOV (1925)
Na obali
Ulje na platnu, 60 x 80 cm. 2002. Sign.
€ 1200
128. SAVA STOJKOV
Topla jesen
Ulje na platnu, 35 x 40 cm. 2006. Sign.
€ 400
129. SAVA STOJKOV
Pastuv
Ulje na staklu, 40 x 50 cm. 1990. Sign.
€ 800
130. RASTKO VASIĆ (1937)
Kibela iz Delfa
Ulje na platnu, 75 x 105 cm. 1968. Sign.
€ 300
131. VASILISA
Čistilište
Kombinovana tehnika, 70 x 100 cm. 1981. Sign.
€ 675
132. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935)
Mapa grafika (5 kom.)
Grafike 57/70, 32,5 x 25 cm. 1986. Sign.
€ 400
133. BORIVOJE BORA STEVANOVIĆ (1878-1976)
Motiv sa Dunava
Ulje na platnu kaš. na karton, 46 x 65 cm. 1952. Sign.
€ 3600
134. VOJO STANIĆ (1924)
U čamcu
Ulje na platnu, 60 x 49 cm. 1971. Sign.
€ 6200
135. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)
Nargile
Ulje na platnu kaš. na karton, 51 x 34,5 cm. Pre 1900. Sign.
€ 1200
136. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006)
Na Savi
Ulje na kartonu, 40 x 60 cm. 1958. Sign.
€ 700
137. S. F. WANCZ
Predgrađe
Ulje na platnu, 32 x 45 cm. 1927. Sign. Szeged
€ 100
138. MATIJA ZLAMALIK (1905-1965)
Portret Silvije Zaharija
Ulje na platnu, 36 x 31 cm. Oko 1940. Sign.
€ 350
139. MATIJA ZLAMALIK
Portret Davida Zaharija
€ 400