, Art Madl a u c t i o n h o u s e Prva aukcijska kuća u Srbiji A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A Izložba: 13 - 20. oktobar 2013. godine. Vreme: 10 – 20h Masarikova 4 (Ex - RK Kluz) Beograd Aukcija: 20. oktobar 2013. godine. Vreme: 19h Masarikova 4 (Ex - RK Kluz) Beograd A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N Viewing: 13 - 20. October 2013. (10 a.m. – 8 p.m.) 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade Auction sale: 20. Oktober 2013. (7p.m.) 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade 1. Moser bokal i čaša Visina bokala: 13 cm, visina čaše: 14 cm. € 50 2. Biedermeier čaša na stopi Austrija, XIX vek. Rubin staklo, email i pozlata. Visina 18 cm. € 200 3. Vaza od plavog, duvanog stakla Nemačka, Albert Dahner, Schorndorf. Visina: 26 cm. € 125 1 2 3 4 5 4. Murano pepeljara u Art Deco stilu Venecija, Italija. Dimenzije: 8 x 8 x 4,5 cm. € 50 5. Porcelanski servis za čaj Austrougarska (Češka), oko 1900. Žig: Pirkenhamer. Inicijal pozlatom: A. Prečnik čajnika: 18 cm. € 325 (15 kom.) 6. Dve šoljice sa tacnicama Engleska, početak XX veka. Visina šoljice: 6 cm, prečnik tacnice: 11,5. € 75 (2 kom.) 7. Porcelanska ovalna tacna Dužina: 30,5 cm. € 150 6 7 6 9 8. Beračica grožđa Terakota. Visina: 38 cm. € 125 10 11 12 9. Upijač za mastilo sa grbom Kraljevine SHS Drška: jelenski rog. Dimenzije:18 x 7 x 9 cm. € 75 11. Posuda za kašičice u neoklasičnom stilu Oko 1900. Mesing. Dimenzije: 22 x 17 cm. € 65 10. Art Deco mastionica Oko 1935. Crno staklo i mesing. Dimenzije: 19 x 10 x 7 cm. € 65 12. Art Deco stoni ram za fotografiju Oko 1930. Mesing. Dimenzije: 20 x 12 cm. € 65 13. Posrebrena ovalna kutija Žig: Henniger Co. Dimenzije: 14 x 11 x 13 cm. € 100 14. Bonbonjera na srebrnom postolju Beč, Austrija, oko 1890. Žig: Diana, 800. Visina: 26 cm. € 350 15. Posrebreni ibrik u neoklasičnom stilu Austrija. Argentor. Visina: 31 cm. € 100 16. Zlatni prsten sa dijamantima Žuto i belo zlato 14 K (585), težina: 4,20 gr. Dijamanti: 7 kom. x 0,10 ct. (Si, H). € 750 13 14 15 16 17. Zlatne minđuše sa srebrom i dijamantima Težina zlata: 4, 40 gr. Dijamanti: 2 kom. x 0,15 ct (Si, H); 2 x 8 kom. (0,04 ct.) € 900 18. Zlatni prsten sa aleksandritom Zlato 14 K (585), težina: 4,08 gr. Aleksandrit: 9,60 ct. € 200 19. Klinkosch stono ogledalo Austrija, oko 1870. Srebro, šlifovano staklo. Žigovi:JCK (Josef Carl Klinkosch) i Diana, Dimenzije: 48 x 48 cm. € 950 20. Pozlaćeno ogledalo u Empire stilu Šlifovano staklo. Dimenzije: 86 x 63 cm. € 275 22. Dizajnirani par fotelja GIORGETTI Italija, 1987. Kolekcija Progetti, Centro Ricerche. Bukovina i boks koža. Dimenzije: 121 x 61 x 75 cm. € 3.200 (2 kom.) 23. B. SZARIKOWSKY Marija Karađorđević kao devojčica sa majkom Rumunskom kraljicom . Silkscreen in colour. 56 x 41 cm, 1910. € 175 24. Ikona Sv. Đorđe Ikona na drvetu, 28 x 21 cm. € 150 17 18 21. Zidni pozlaćeni sat u Rococo stilu Otkucava na pola i pun sat. Visina: 65 cm. € 275 25. LJILJANA BLAŽESKA (1944) Mrtva priroda Ulje na platnu, 32 x 43 cm. Sign. € 300 27. ZORKA CEROVIĆ (1947) Kapija Studentskog parka Ulje na lesonitu, 5 x 34 cm. Sign. € 250 26. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978) Pejzaž Akvarel na hartiji, 28 x 39 cm. 1970. Sign. € 175 28. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994) Dva drveta na obali mora Ulje na kartonu, 35 x 50 cm. Oko 1952 € 175 29. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Motiv iz Bosne Ulje na kartonu, 35 x 55 cm. Oko 1930. Sign. € 5600 30. MENCI CLEMENT CRNČIĆ (1865-1930) Sa otoka Sv. Antun Ulje na platnu, 41 x 56 cm. Sign. € 3600 31. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947) Znamenje predaka Ulje na platnu, 120 x 140 cm. 1992. Sign. € 2800 32. SRETKO DIVLJAN (1946) Atelje Pastel na kartonu, 73 x 103 cm. Sign. na poleđini € 325 33. EMIR DRAGULJ (1939-2002) Noć Grafika 5/50, 50 x 63 cm. 1978. Sign. € 375 34. DUŠAN DŽAMONJA (1928-2009) Bez naziva Grafika E.A. 70 x 100 cm, 1982. Sign. € 250 35. DADO ĐURIĆ (1933-2010) Bez naziva Grafika 22/75, 65 x 48 cm, Sign. € 250 37. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997) Iz ciklusa Budvanski horizonti Ulje na platnu, 53 x 65 cm, 1988. Sign. € 800 38. BRANKO FILIPOVIĆ FILO Bez naziva Ulje na platnu, 50,5 x 65 cm. Sign. € 900 36. DADO ĐURIĆ Bez naziva Grafika 38/75, 65 x 48 cm, Sign. € 250 39. ALEK ĐONOVIĆ (1931-1991) Bez naziva Ulje na platnu 45 x 90 cm. 1973. Sign. € 250 40. SLOBODAN BODO GARIĆ (1921-2009) Vaza sa cvećem Ulje na platnu, 80 x 40 cm. Sign. € 300 41. DUŠAN GAVELA (1939-1999) Bez naziva Ulje na kartonu, 100 x 70 cm. 1994. Sign. € 475 42. DUŠAN GAVELA Bez naziva Kombinovana tehnika na hartiji , 85 x 70 cm. 1988. Sign. € 350 43. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926- 2006) Motiv iz Grčke Ulje na platnu, 35 x 42 cm, 1995. Sign. € 300 44. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988) Pejzaž Ulje na platnu kaš. na ploču, 30 x 40 cm. Sign. € 1600 45. S.HAMP Uzburkano more Ulje na kartonu, 30 x 22 cm. Sign. € 75 46. SEID HASANEFENDIĆ (1935) Tursko groblje Ulje na platnu, 40 x 50 cm. 1967. Sign. € 250 47. BOŽA ILIĆ (1919-1993) Cveće u crnoj vazi Ulje na lesonitu, 44 x 58,5 cm. Oko 1965. Sign. € 700 48. BOŽA ILIĆ Brdoviti predeo Ulje na platnu, 82 x 116 cm. Sign. € 1600 49. BOŽA ILIĆ Devojka sa šalom Gvaš, 90 x 55 cm. € 600 50. LJUBO IVANČIĆ (1925-2003) Dalmatinski pejzaž Ulje, 91 x 122 cm. 1962. Sign. € 6800 51. OLGA JANČIĆ (1929 - 2012) Ljubav oblika II Bronza, 1959. 30 x 22 x 21 cm. € 800 52. JOZO JANDA (1911-1999) Lučica Ulje na platnu kaš. na dasku, 38 x 27 cm. 1978. Sign. € 250 53. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932) Čestar 2 Pastel i akvarel na hartiji, 25 x 35 cm. 2005. Sign € 175 54. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE U enterijeru Komb. Tehnika na hartiji, 33,5 x 25 cm. 2011. Sign. € 200 55. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE Iščekivanje Komb .teh na kartonu, 35 x 25 cm. 2010. Sign. € 275 56. VLADISLAVA JANKOVIĆ (1900-1987) Cveće i voće Ulje na platnu, 101 x 78 cm. Sign. € 300 58. LJUBO DE KARINA (1948) Forma Drvo, 35 x 21 cm. Sign. € 350 57. PIVO KARAMATIJEVIC (1912-1963) Lik Tuš na hartiji, 17 x 14 cm. 1957. Sign. € 75 59. MAKS KAVČIČ (1909-1973) Pejzaž Ulje na platnu kaš. na lesonit, 78 x 96 cm. 1963. Sign. € 850 60. ALEKSEJ VASILJEVIČ HANZEN (1876-1937) Mesečina na moru Ulje na platnu, 55 x 78 cm. Sign. € 4900 61. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993) Cveće (2352 II/VII) Ulje na lesonitu, 81 x 47 cm. 1977. Sign. € 3200 62. MILAN KONJOVIĆ Zeleno žito, tornjevi Ulje na lesonitu, 34 x 65 cm. 1946. Sign. Slika je reprodukovana u katalogu radova na str. 118. (Irma Lang, 2010) € 5200 63. TIVADAR KOŠUT (1947) Motovun I Ulje na platnu, 92 x 65 cm. 1990. Sign. € 550 64. TIVADAR KOŠUT Motovun II Ulje na platnu, 65 x 50 cm. 1990. Sign. € 400 65. FRANO KRŠINIĆ (1897-1982) Ribari Bronza, 37 x 47 x 25 cm. 1947. Sign. € 1200 66. N.KRULJEVIĆ Pančevo Ulje na platnu, 20 x 39 cm. 1988. Sign. € 75 67. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983) Maslinjak Ulje na kartonu, 50 x 70 cm. 1950. Sign. € 1200 69. LAZAR LIČENOSKI (1901-1964) Kuće pored vode Ulje na platnu, 45 x 69 cm. Oko 1935. Sign. € 2400 70. LAZAR LIČENOSKI Ohridsko jezero Ulje na platnu kaš. na karton, 32 x 40 cm. Oko 1935. Sign. € 2200 68. MAJDA KURNIK (1920-1967) Predeo iz Grocke Kombinovana tehnika na hartiji kaš. na karton, 41 x 50 cm. 1953. € 950 71. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006) Ženski akt Ulje na lesonitu, 21 x 15 cm. Oko 1990. Sign. € 200 72. OZRENKA MAJSTOROVIĆ Manastir Poganovo-Pirot Ulje na platnu, 156x 196 cm. 1989. Sign. € 450 73. MARIO MASKARELI (1918-1996) Bokeljska bludnica Akvarel na hartiji, 28 x 19 cm. 1993. Sign. € 300 74. JANOŠ MESAROŠ (1943) Konji Pastel na hartiji, 24 x 34 cm. 2011. Sign. € 175 75. DUŠAN MIKONJIĆ Pogled na Beograd Ulje na platnu, 60 x 81 cm. 1994. Sign. € 200 76. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000) Opomena Šišatovca Ulje na šperu, 91 x 68 cm. 1990. Sign. na poleđini € 2500 77. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987) Sopoćanski pastiri Ulje na platnu, 81 x 100 cm. 1977. Sign. € 7600 78. MILO MILUNOVIC ( 1897-1967) Pogled kroz prozor(Sveti Stefan) Tempera na kartonu, 23 x 17 cm. Oko 1965. Sign. € 1200 79. MILUN MITROVIĆ (1922-2010) Nu coucher Ulje na platnu, 61 x 83 cm. 1988. Sign. € 400 80. DRAGAN MOJOVIĆ (1942) Psihonautički plovni objekat Crtež tušem, 29 x 21 cm. 1982. Sign. € 350 81. MARKLEN MOSIJENKO (1928) Zemun Suvi pastel na hartiji, 26 x 39 cm. Oko 1990. Sign. € 150 82. MARKLEN MOSIJENKO Kalemegdan Suvi pastel na hartiji, 26 x 39 cm. 1990. Sign. € 150 83. MIODRAG NAGORNI (1932) Život teče neumitno Ulje na kartonu, 43 x 61 cm. 1976. Sign. € 300 84. N.N. Portret žene u nošnji Ulje na platnu, 71 x 58 cm. € 450 85. N.N. Skulptura strelca Bakropis, 30 x 23 cm. Sign. € 75 86. N.N. Mrtva priroda Ulje na platnu, 27 x 43 cm. Sign. € 150 87. ZORAN NASTIĆ (1948) Svetionik Ulje na platnu, 35 x 35 cm. Sign. € 200 88. NEPOZNATI RUSKI SLIKAR Mrtva priroda sa hlebom Ulje na platnu, 52 x 75 cm. € 150 89. ZORAN ANTONIO MUŠIČ (?) Zadar (Zara) Ugljen i kreda na hartiji, 28 x 37 cm. 1953. Sign. € 6200 90. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938) Raskršće Ulje na platnu, 52 x 88 cm. 1985. Sign. € 500 91. BOŽO NIKOLIĆ (1904-1958) Mrtva priroda Tempera na hartiji, 48 x 66 cm, 1956. Sign. € 450 92. SAVA NIKOLIĆ GRAŽDANSKI Ljubavna idila Ulje na platnu, 57 x 69 cm, 1976. Sign. € 600 93. LAZAR NIKOLIĆ (1824-1889) Sretenje Ulje na platnu, 97,5 x 65 cm. Oko 1860. Sign. Autor je bio učenik Konstantina Danila. € 1800 94. VLADIMIR NIKOLIĆ Ohrid Ulje na lesonitu, 53 x 68 cm. Sign. € 300 95. ILIJA PANDUROVIĆ (1933-2013) Kvartet Ulje na platnu, 23 x 27 cm. 2000. Sign. na poleđini € 100 96. LJUBICA PETROVIĆ LUKOVIĆ (1885-1979) Cveće u crvenoj vazi Ulje na kartonu, 61 x 47 cm. € 225 97. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996) Elementi Ulje na platnu, 115,5 x 89 cm. 1971/76. Sign. € 1200 98. ZORAN PETROVIĆ Kapija iz Srema Ulje i lak na hameru kaš. na lesonit, 71 x 101 cm. 1977. Sign. € 800 99. ZORAN PETROVIĆ Bez naziva Kombinovana tehnika, 100 x 70 cm. 1962. Sign. € 650 100. ZORAN PETROVIĆ Cveće Ulje na platnu, 39,5 x 29 cm. 1952. Sign. € 400 101. ORDAN PETLEVSKI (1930-1997) Rast na sivom (stablo života) Ulje na platnu, 100 x 80 cm. 1958. Sign. € 600 103. ĐORĐE POPOVIĆ Sopoćani Ulje na lesonitu, 31 x 44 cm. 1949. Sign. € 400 102. ĐORĐE POPOVIĆ (1909 - 1962) Divlja patka Ulje na kartonu, 30 x 42,5 cm. 1949/50. Sign.na poleđini € 400 104. ĐORĐE POPOVIĆ Mrtva priroda Ulje na lesonitu, 33,5 x 24 cm. 1949/50. € 250 106. MIĆA POPOVIĆ Dve figure Tuš na hartiji, 35 x 40 cm. 1982. Sign. € 250 O V U Č E N O 105. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996) Bez naziva Kolaž, 29 x 21 cm. Sign. € 450 P 107. LJUBA POPOVIĆ (1934) Bez naziva Crtež tušem, 26 x 18 cm. 1979. Sign. € 350 108. POLIMSKI Mali Sokak u Bijelom Polju (Donja Mahala) Crtež olovkom, 32 x 44 cm. 1991. Sign. € 200 109. UROŠ PREDIĆ (1857-1953) Sv. Ana i Bogorodica sa Isusom Ulje na platnu kaš. na karton, 39 x 39 cm. 1923. Sign. € 5800 111. NIKOLA REISER (1918-2010) Žena u plavoj haljini Gvaš, 31 x 18 cm. Sign. € 400 110. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006) Balerina Ulje na platnu, 60 x 46 cm. 1996. Sign. € 400 112. MIRKO RAČKI (1879-1982) Pogubljenje kneza Lazara Ulje na platnu, 115 x 105 cm. Oko 1920. Sign. € 6400 113. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009) Zeleni predeo Ulje na platnu, 54 x 65 cm. 1975. Sign. € 1900 114. LJUBICA CUCA SOKIĆ Bele kuće Ulje na platnu, 54 x 65 cm. 1992. Sign. € 2600 115. LJUBICA CUCA SOKIĆ Mapa grafika (5 kom.) Grafike 56/80, 33 x 26 cm. 1989. Sign. € 325 116. N. SATO Žute ruže Ulje na platnu, 74 x 59 cm. 1979. Sign. € 200 117. FEĐA SORETIĆ (1930) Guvno Ulje na platnu, 50 x 60 cm. 1988. Sign. € 350 119. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989) Primorsko mesto Ulje na platnu kaš. na lesonit, 76 x 52 cm. 1971. Sign. € 800 118. FEĐA SORETIĆ Proleće Ulje na lesonitu, 60 x 73 cm. 1960. Sign. € 600 120. BRANKO LALE STANKOVIĆ Pejzaž Tuš na hartiji, 33 x 49 cm. Sign. € 100 121. TEODORA STAMENKOVIĆ (1990) Šake Kombinovana tehnika, 42 x 32 cm. 2013. Sign. € 150 122. RADETA STANKOVIĆ (1905-1996) Herkul Bronza, Visina: 55 cm. 1938. Sign. € 925 123. DRAGOSLAV STOJANOVIĆ - SIP (1920-1976) Panonski nokturno Akril na lesonitui, 54 x 65 cm. 1974. Sign. € 400 124. IVICA ŠIŠKO (1946) Bez naziva Akvatinta E.A. 78 x 55 cm. 1976. Sign. € 150 125. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978) Vrtić Ulje na lesonitu, 16 x 23 cm. Sign. € 200 126. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ U voćnjaku Ulje na kartonu, 63 x 92 cm. 1952. Sign. € 950 127. SAVA STOJKOV (1925) Na obali Ulje na platnu, 60 x 80 cm. 2002. Sign. € 1200 128. SAVA STOJKOV Topla jesen Ulje na platnu, 35 x 40 cm. 2006. Sign. € 400 129. SAVA STOJKOV Pastuv Ulje na staklu, 40 x 50 cm. 1990. Sign. € 800 130. RASTKO VASIĆ (1937) Kibela iz Delfa Ulje na platnu, 75 x 105 cm. 1968. Sign. € 300 131. VASILISA Čistilište Kombinovana tehnika, 70 x 100 cm. 1981. Sign. € 675 132. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935) Mapa grafika (5 kom.) Grafike 57/70, 32,5 x 25 cm. 1986. Sign. € 400 133. BORIVOJE BORA STEVANOVIĆ (1878-1976) Motiv sa Dunava Ulje na platnu kaš. na karton, 46 x 65 cm. 1952. Sign. € 3600 134. VOJO STANIĆ (1924) U čamcu Ulje na platnu, 60 x 49 cm. 1971. Sign. € 6200 135. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972) Nargile Ulje na platnu kaš. na karton, 51 x 34,5 cm. Pre 1900. Sign. € 1200 136. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006) Na Savi Ulje na kartonu, 40 x 60 cm. 1958. Sign. € 700 137. S. F. WANCZ Predgrađe Ulje na platnu, 32 x 45 cm. 1927. Sign. Szeged € 100 138. MATIJA ZLAMALIK (1905-1965) Portret Silvije Zaharija Ulje na platnu, 36 x 31 cm. Oko 1940. Sign. € 350 139. MATIJA ZLAMALIK Portret Davida Zaharija Ulje na platnu, 36 x 31 cm. Oko 1940. Sign. € 400