, Art Madl a u c t i o n h o u s e Prva aukcijska kuća u Srbiji A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A Izložba: 23 - 30. mart 2014. godine. Vreme: 10 – 20h Zepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz) Beograd Aukcija: 30. mart 2014. godine. Vreme: 19h Zepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz) Beograd A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N Viewing: 23 - 30. March 2014. (10 a.m. – 8 p.m.) Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade Auction sale: 30. March 2014.. (7p.m.) Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade 2 1. Tri kristalna flakona za žestoka pića Engleska, kraj XIX veka. Dva sa valjkastim i jedan sa loptastim čepom. Visine: 30 cm, 22 cm i 21 cm. € 200 2. Neobarokna čaša visina :12,5 cm. 3 4 € 100 3. Porcelanski svećnjak Nymphenburg. Nemačka. Dimenzije: 24 x 27 cm. € 75 4. Herend korpica Porcelan rukom oslikan. Mađarska. Prečnik: 15 cm. € 50 5. Posrebrena ovalna kutija Žig: Henniger Co. Dimenzije: 14 x 11 x 13 cm. € 75 5 6. Posrebreni ibrik u neoklasičnom stilu Austrija. Argentor. Visina: 31 cm. € 75 6 7. Srebrni jedrenjak Filigran. Žigovi: Kraljevine Jugoslavije (900) i majstora. Visina: 16 cm. € 275 8 10 8. Zlatni prsten sa dijamantima Žuto i belo zlato 14 K (585), težina: 4,20 gr. Dijamanti: 7 kom. x 0,10 ct. (Si, H). € 650 9. Zlatne minđuše sa srebrom i dijamantima Težina zlata: 4,40 gr. Dijamanti: 2 kom. x 0,15 ct (Si, H); 2x 8 kom. (0,04ct) € 800 9 10. Zlatni prsten sa aleksandritom Zlato 14 K (585), težina: 4,08 gr. Aleksandrit: 9,60 ct. € 175 11. Art Deco sat, termometar i barometar Izrađen za dvorskog juvelira Stefanovića, Beograd. Dimenzije: 13 x 23 cm € 150 14. Pozlaćeno ogledalo u baroknom stilu Visina: 115 cm. € 175 17. Beračica grožđa Terakota. Visina: 38 cm. € 100 12. Sat u stilu Directoire-a Pozlata.Visina: 63 cm. € 200 15. Pozlaćeno ogledalo u Rococo stilu Šlifovano staklo. Visina: 176 cm. € 300 18. Desire Godard (1886-1956) Napoleon Bonaparta Bronza. Dimenzije: 27 x 15,5 x 13 cm. Sign. € 200 13. Klinkosch stono ogledalo Austrija, oko 1870. Srebro, šlifovano staklo. Žigovi: JCK (Josef Carl Klinkosch) i Diana. Dimenzije: 48 x 48 cm. € 800 16. Pozlaćeno ogledalo Šlifovano staklo. Visina: 123 cm. € 200 19. Sv. Đorđe Ulje na dasci. Dimenzije: 37 x 28 cm. € 275 20. MARINA ABRAMOVIĆ (1946) Woman in green Oil on canvas, 97 x 77 cm. 1969. Sign. NB: M.Abramovic Certified Authenticity. € 8200 21. STEVAN ALEKSIĆ (1876-1923) Portret znamenitog Vojvođanina Ulje na platnu, 110 x 80 cm. 1909. Sign. € 6700 22. KRSTA ANDREJEVIĆ (1926-1991) Zid Ulje na platnu, 96 x 130 cm. € 1300 23. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Akt Boligtova II Ulje na platnu, 109 x 78 cm. 1913. Sign. € 7800 Publikovano na str. 234, Smail Tihić, Sarajevo 1972. 24. MILAN ARSIĆ DASKALO (1887-1972) Stari Beograd -kafana Kičevo Akvarel, 25 x 36 cm. Sign. € 150 25. LUKIJAN BIBIĆ (1895-posle 1950) Šuma zimi Ulje na platnu, 49,5 x 60 cm. Oko 1935. € 325 26. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978) Pejzaž Ulje na dasci, 20 x 29 cm. 1972. Sign. € 200 27. KOSTA BRADIĆ (1927) Seoski pejzaž Ulje na lesonitu, 31,5 x 38,5 cm. 1991. Sign. € 250 28. KOSTA BRADIĆ Dvorište Ulje na lesonitu, 27 x 36 cm. Sign. € 300 29. KOSTA BRADIĆ Bez naziva Ulje na platnu, 31 x 32 cm. 1961. Sign. € 450 30. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994) Pogodba Ulje na platnu, 34 x 45 cm. 1960. Sign. € 450 32. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947) Znamenje predaka Ulje na platnu, 120 x 140 cm. 1992. Sign. € 2300 33. ĐORĐE ČUTUKOVIĆ (1888-1976) Posle bitke Ulje na platnu, 25 x 44 cm.Sign. € 300 31. DRAGUTIN CIGARČIĆ (1922-1985) Na Pigalu Tuš. 14 x 21 cm. Oko 1960. € 100 34. MIRKO DALJEV (1909-1976) Šuma Ulje na kartonu, 45 x 58 cm. Sign. € 175 35. EMIR DRAGULJ (1939-2002) Čovek i konj Grafika 29/50, 54 x 42 cm. 1981. Sign. € 300 36. DUŠAN DŽAMONJA (1928-2009) Bez naziva Grafika E.A. 70 x 100 cm. 1982. Sign. € 200 37. DUŠAN GAVELA (1939-1999) Bez naziva Kombinovana tehnika na hartiji, 85 x 70 cm. 1988. Sign. € 250 38. BOŽA ILIĆ (1919-1993) Autoportret Ulje na lesonitu, 56 x 40 cm. 1985. Sign. € 850 39. BOŽA ILIĆ Akt Ulje na platnu kaš. na karton, 52 x 42 cm. 1988. Sign. € 1500 40. BOŽA ILIĆ Pejzaž Ulje na platnu kaš. na karton, 48 x 67 cm. 1975. Sign. € 2800 41. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961) ? Šumica Ulje na kartonu, 44 x 38 cm. € 475 43. LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932) Akt Jajčana tempera, 34 x 24 cm. 2003. Sign. € 200 42. JOZO JANDA (1911-1999) Portret Alžirke Ulje na platnu, 61 x 43 cm. Oko 1960. € 250 44. MARTIN JONAŠ (1924-1996) Uz gusle Komb. tehnika, 33 x 44 cm. 1990. Sign. € 100 45. BORA ILJOVSKI (1942-2013) Portret Ulje na platnu, 77 x 56 cm. 1968. Sign. € 800 46. DRAGUTIN INKIOSTRI MEDENJAK (1866-1942) Orao i gusle Tempera na svili, 66 x 29 cm. 1912. Sign. € 800 47. VERA JOSIFOVIĆ (1923) Pogled na Dunav Ulje na kartonu, 50 x 70 cm. Sign. na poleđini. € 650 48. ILIJA KOSTOV (1941) Trubači u ranu zoru Ulje na platnu, 100 x 100 cm.1970. Sign. na poleđini € 350 50. VILEM KAFKA (1887-1972) Budva Ulje na kartonu, 32 x 40 cm. 1936. Sign. € 350 49. TIVADAR KOŠUT (1947) Ribar Ulje na platnu, 66 x 50 cm. 1986. Sign. € 450 51. DRAGAN KARADŽIĆ (1950) Grad na reci Kombinovana tehnika, 50 x 70 cm. Sign. € 150 52. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993) Dvoje Tuš na hartiji, 30 x 43 cm. 1946. Sign. € 150 54. MILAN KONJOVIĆ Prosjaci Ulje na lesonitu, 50 x 65 cm. 1985. Sign. € 2400 53. MILAN KONJOVIĆ Cveće-ćupići Ulje na lesonitu, 90 x 50 cm. 1967. Sign. € 3200 55. MILAN KONJOVIĆ Žito I, prvi plan kukuruz Ulje na lesonitu, 38 x 73 cm. 1968. Sign. € 2600 Ulja reprodukovana u Katalogu radova na str. 253, 261 i 346, Irma Lang, Sombor 2010 57. ALEKSEJ LEJNIKOV Lav Tolstoj Ulje na kartonu, 21 x 28 cm. Sign. € 150 56. LJUBO LAH (1930) Suvo drvo pored reke Ulje na lesonitu, 87 x 66 cm. oko 1970. € 1600 58. IVAN LOVRENČIĆ (1917-2002) Leptir Grafika E.A. 26,5 X 17,5 cm. 1985. Sign. € 50 59. IVANKA ŠANA LUKOVIĆ-ŠOTRA (1913-1984) Glava mladića sa turbanom Ulje na platnu, 50 x 45 cm. Oko 1940. Sign. € 400 60. VOJISLAV MARKOVIĆ Seoski pejzaž Ulje na lesonitu, 43 x 53 cm. Oko 1970. Sign. € 250 61. SAVETA MIHIĆ (1929) Mlade breze Ulje na platnu kaš. na karton, 45 x 38 cm. Sign. € 200 62. PERO MANDIĆ (1938) Akt Ulje na platnu, 37 x 31 cm. 1986. Sign. € 250 63. KOLJA MILUNOVIĆ (1935) Homer Bakropis E.A. 35 x 27 cm. 1996. Sign. € 100 64. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000) Inspiracije juga i severa za vedantu/lokvanji Skadra Ulje na dasci, 26 x 22 cm. 1993. Sign. € 950 66. BRANKO MILJUŠ (1936-2012) Lula Gosp. Chardina Ulje na platnu, 45 x 60 cm. 2004. Sign. € 800 65. MILIĆ OD MAČVE Usamljena crkva Hiperboreje Tempera - pastel na hartiji, 33 x 24 cm. 1993. Sign. € 900 67. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967) Dva magarca Tuš, Flomaster na hartiji, 13,5 x 19 cm. € 200 68. FRANJO MRAZ (1910-1981) U zbeg Pastel, 44 x61 cm. 1953. Sign. € 400 69. N.N. Šumski pejzaž Ulje na platnu, 49 x 25 cm. 70. N.N. Portret žene u nošnji Ulje na platnu, 71 x 58 cm. € 150 € 350 71. N.N. Žabljak Ulje na šperu, 50 x 60 cm. € 275 72. BOŽIDAR NIKOLIĆ (1904-1958) Motiv iz Banja Luke Gvaš na hartiji, 40 x 28 cm. Oko 1945. € 275 74. FRANE PARO Bog vjetra Akvatinta, Bakropis, 42 x 35 cm. 1971. Sign. € 75 73. PETAR PALAVICINI (1883-1962) Figura žene Bronza, Visina: 35 cm. € 200 75. ILIJA- IKA PANDUROVIĆ (1933-2013) Veliko iščekivanje Ulje na platnu, 80 x 100 cm. 2005/2010. Sign. € 350 76. MIHAILO PETROV (1902-1983) Ulica sa starim kućama Tempera na hartiji, 55 x 64 cm. Oko 1950. € 1200 77. JELISAVETA Č. PETROVIĆ (1896-1960) Motiv iz predgrađa Ulje na kartonu, 55 x 66 cm. Oko 1950. € 1600 78. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950) Stari konak Ulje na platnu, 46 x 56 cm. oko 1937. Sign. € 1600 79. RUŽICA - BEBA PAVLOVIĆ (1928) Mačka na velikoj fotelji Ulje na platnu, 55 x 61 cm. Sign. € 350 81. JOZEF PERNIY Borba Crnogoraca sa Turcima Akvarel, 19 x 24 cm. Sign. € 200 80. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006) Mrtva priroda VII Ulje na platnu, 59 x 59 cm. 1983. Sign. € 850 82. LJUBICA PETROVIĆ - LUKOVIĆ (1885-1979) Cveće u crvenoj vazi Ulje na kartonu, 61 x 47 cm. € 200 83. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996) Cveće Ulje na platnu, 39,5 X 29 cm. 1952. Sign. € 325 84. ZORAN PETROVIĆ Bez naziva Kombinovana tehnika, 100 x 70 cm. 1962. Sign. € 525 85. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006) Primorsko mesto Akvarel, 30 x 39,5 cm. 2001. Sign. € 200 86. BOŽA PRODANOVIĆ Paviljon Cvjeta Zuzorić Ulje na platnu, 55 x 65 cm. 1993. Sign. € 750 87. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951) Corpus mysticum Grafika E.A. 53 x 38 cm. 1985. Sign. € 400 88. DIMITRIJE POPOVIĆ Omaggio a Leonardo Grafika, 54 x 40 cm. 1982. Sign. € 400 89. DIMITRIJE POPOVIĆ Madona Suva igla, 38 x 25 cm / 18 x 12,5 cm. 1982. Sign. € 100 90. DIMITRIJE POPOVIĆ Isus Grafika, Bakropis E.A. 20 x 15 cm. 1986. Sign. € 200 91. VACLAV PRIHODA (1888-1941) Sarajevo Ulje na kartonu, 42 x 50 cm. Sign. € 400 93. MIRKO RAČKI (1879-1982) Pogubljenje Kneza Lazara Ulje na platnu, 115 x 105 cm. Oko 1920. Sign. € 5300 92. ĐORĐE V. RADANOVIĆ (1888-1973) Jorgovani Ulje na kartonu, 50 x 42 cm. 1930. Sign. € 200 94. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Autoportret Crtež olovkom, 35 x 25 cm. Oko 1926. Sign. € 275 95. DUŠAN RAJŠIĆ (1970) Don Kihot Bronza, 46 x 36 cm. € 400 97. KEMAL RAMUJKIĆ Kuća velikog majstora Akvarel, 70 x 100 cm. 1998. Sign. € 300 96. KEMAL RAMUJKIĆ (1947) Sveti Stefan Ulje na platnu, 35 x 45 cm. 2011. Sign. € 350 98. KEMAL RAMUJKIĆ Paun Ulje na platnu, 40 x 36 cm. Sign. € 250 101 99 100 99. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006) Torzo Komb. tehnika, 30 x 21 cm. € 100 100. RADOMIR RELJIĆ Figura Tuš, 21 x 15 cm. 1960. € 100 101. RADOMIR RELJIĆ Autoportret sa barjakom Grafika, 19 x 14,5 cm. 1995. Sign. € 100 102. RADOMIR RELJIĆ Ex libris Grafika, 18 x 12 cm. € 50 103. RADOMIR RELJIĆ Čovek i ptica Tuš, 50 x 35 cm. 1957. € 150 105. RADOMIR RELJIĆ Mrtva priroda Ulje na platnu, 53,5 x 73, 5 cm. Oko 1960. € 700 104. RADOMIR RELJIĆ Akt Tuš, 42 x 30 cm. 1957. € 150 102 106. NIKOLA REISER (1918-2010) Žena u plavoj haljini Gvaš, 31 x 18 cm. Sign. € 325 107. RADA SELAKOVIĆ (1952-2008) Crvena spirala Komb. teh. na japanskom papiru 7/8, 25 x 25 cm. 1995. Sign. € 375 108. LEONID ŠEJKA (1932-1970) Bartolomej spomenik umrlih Crtež olovkom, 7,5 x 13,5 cm. 1950. Sign. € 250 109. LEONID ŠEJKA Bilijar / Terasa (na poleđini ) Crtež olovkom, 7,5 x 14 cm. € 250 110. MILENKO ŠERBAN (1907-1979) Tomislav Tanhofer Ulje na platnu, 28 x 22 cm. Oko 1938. € 925 111. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009) Zeleni predeo Ulje na platnu, 54 x 65 cm. 1975. Sign. € 1600 Reprodukovano u Monografiji na str. 129, Irina Subotić, N.Sad/Sombor 1997. 112. FEĐA SORETIĆ (1930) Selo Surduk Akril na platnu, 53 x 94 cm. 2013. Sign. € 450 113. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009) Gitaristi Pastel, 50 x 65 cm. 1972. Sign. € 450 114. IVICA ŠIŠKO (1946) Bez naziva Akvatinta E.A. 78 X 55 cm. 1976. Sign. € 100 115. RADETA STANKOVIĆ (1905-1996) Herkul Bronza, Visina: 55 cm. 1938. Sign. € 750 116. LEOPOLD SOLLWALD Plesačica Komb. teh. na svili, 28 x 18 cm. Sign. € 200 117. LEOPOLD SOLLWALD Igračica Komb. teh. na svili, 28 x 16 cm. Sign. € 200 118. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989) Venecija Ulje na platnu kaš. na karton, 14 x 22 cm. Oko 1960. Sign. € 200 119. BRANKO LALE STANKOVIĆ Lovran/ Sa primorja Ulje na lesonitu, 70 x 50 cm. 1958. Sign. € 950 120. BRANKO LALE STANKOVIĆ Hvar Ulje na lesonitu, 70 x 55 cm. 1961. Sign. € 650 121. BRANKO LALE STANKOVIĆ Pariz Ulje na platnu kaš. na karton, 20 x 30 cm. 1961. Sign. € 400 122. OLIVERA STOJANOVIĆ Kućice Litografija 5/30, 50 x 48 cm / 23 x 30 cm. Sign. € 150 124. OLIVER TIHI (1943-1995) Mrtva priroda sa maskom Ulje na platnu, 79 x 59 cm. Sign. € 800 123. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977) Studija za plakat Olovka i olovke u boji na papiru, 19,5 x 13,5 cm. Oko 1946. € 125 125. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978) Staro Sarajevo Ulje na platnu kaš. na karton, 26 x 35 cm. Oko 1925. € 400 126. VOJA TRIFUNOVIĆ (1888-1935) Ciganka Ulje na kartonu, 35 x 26,5 cm. 1935. € 250 127. MIHAILO TOMIĆ (1902-1995) Akt sa ribom Bronza, Visina: 75cm. Sign. € 1300 128. PETAR UBAVKIĆ (1852-1910) Karađorđe Bronza, Visina: 17 cm. 1904. € 300 129. MATIJA ZLAMALIK (1905-1965) Portret Davida Zaharija Ulje na platnu, 36 x 31 cm. Oko 1940. Sign. € 350 130. MIODRAG VUJAČIĆ MIRSKI (1932-1997) Akt Ulje na platnu, 80 x 100 cm. Sign. € 850 131. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972) Nargile Ulje na platnu kaš. na karton, 51 x 34,5 cm. Pre 1900. Sign. € 950 132. SVETISLAV VUKOVIĆ (1901-1980) Akt Ulje na platnu, 120 x 93 cm. 1925. Sign. € 1600