34. Aukcija antikviteta i slika

,
Art
Madl
a u c t i o n h o u s e
Prva aukcijska kuća u Srbiji
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:
23 - 30. mart 2014. godine. Vreme: 10 – 20h
Zepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)
Beograd
Aukcija:
30. mart 2014. godine. Vreme: 19h
Beograd
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:
23 - 30. March 2014. (10 a.m. – 8 p.m.)
Zepter EXPO, 4, Masarikova Street (Ex - RK Kluz)
Belgrade
Auction sale:
30. March 2014.. (7p.m.)
Belgrade
2
1.
Tri kristalna flakona za žestoka pića
Engleska, kraj XIX veka. Dva sa valjkastim i jedan
sa loptastim čepom. Visine: 30 cm, 22 cm i 21 cm.
€ 200
2.
Neobarokna čaša
visina :12,5 cm.
3
4
€ 100
3.
Porcelanski svećnjak
Nymphenburg. Nemačka. Dimenzije: 24 x 27 cm.
€ 75
4. Herend korpica
Porcelan rukom oslikan. Mađarska. Prečnik: 15 cm.
€ 50
5.
Posrebrena ovalna kutija
Žig: Henniger Co. Dimenzije: 14 x 11 x 13 cm.
€ 75
5
6.
Posrebreni ibrik u neoklasičnom stilu
Austrija. Argentor. Visina: 31 cm.
€ 75
6
7.
Srebrni jedrenjak
Filigran. Žigovi: Kraljevine Jugoslavije (900) i majstora.
Visina: 16 cm.
€ 275
8
10
8.
Zlatni prsten sa dijamantima
Žuto i belo zlato 14 K (585), težina: 4,20 gr.
Dijamanti: 7 kom. x 0,10 ct. (Si, H).
€ 650
9.
Zlatne minđuše sa srebrom i dijamantima
Težina zlata: 4,40 gr. Dijamanti: 2 kom. x 0,15 ct (Si,
H); 2x 8 kom. (0,04ct)
€ 800
9
10.
Zlatni prsten sa aleksandritom
Zlato 14 K (585), težina: 4,08 gr. Aleksandrit: 9,60 ct.
€ 175
11.
Art Deco sat, termometar i barometar
Izrađen za dvorskog juvelira Stefanovića,
Beograd. Dimenzije: 13 x 23 cm
€ 150
14.
Pozlaćeno ogledalo
u baroknom stilu
Visina: 115 cm.
€ 175
17.
Beračica grožđa
Terakota. Visina: 38 cm.
€ 100
12. Sat u stilu Directoire-a
Pozlata.Visina: 63 cm.
€ 200
15.
Pozlaćeno ogledalo
u Rococo stilu
Šlifovano staklo. Visina: 176 cm.
€ 300
18.
Desire Godard (1886-1956)
Napoleon Bonaparta
Bronza. Dimenzije: 27 x 15,5 x 13 cm. Sign.
€ 200
13.
Klinkosch stono ogledalo
Austrija, oko 1870. Srebro,
šlifovano staklo. Žigovi: JCK
(Josef Carl Klinkosch) i Diana.
Dimenzije: 48 x 48 cm.
€ 800
16.
Pozlaćeno ogledalo
Šlifovano staklo. Visina: 123 cm.
€ 200
19.
Sv. Đorđe
Ulje na dasci. Dimenzije: 37 x 28 cm.
€ 275
20.
MARINA ABRAMOVIĆ (1946)
Woman in green
Oil on canvas, 97 x 77 cm. 1969. Sign.
NB: M.Abramovic Certified Authenticity.
€ 8200
21.
STEVAN ALEKSIĆ (1876-1923)
Portret znamenitog Vojvođanina
Ulje na platnu, 110 x 80 cm. 1909. Sign.
€ 6700
22.
KRSTA ANDREJEVIĆ (1926-1991)
Zid
Ulje na platnu, 96 x 130 cm.
€ 1300
23.
JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)
Akt Boligtova II
Ulje na platnu, 109 x 78 cm. 1913. Sign.
€ 7800
Publikovano na str. 234, Smail Tihić, Sarajevo 1972.
24.
MILAN ARSIĆ DASKALO (1887-1972)
Stari Beograd -kafana Kičevo
Akvarel, 25 x 36 cm. Sign.
€ 150
25. LUKIJAN BIBIĆ (1895-posle 1950)
Šuma zimi
Ulje na platnu, 49,5 x 60 cm. Oko 1935.
€ 325
26. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)
Pejzaž
Ulje na dasci, 20 x 29 cm. 1972. Sign.
€ 200
27. KOSTA BRADIĆ (1927)
Seoski pejzaž
Ulje na lesonitu, 31,5 x 38,5 cm. 1991. Sign.
€ 250
28. KOSTA BRADIĆ
Dvorište
Ulje na lesonitu, 27 x 36 cm. Sign.
€ 300
29. KOSTA BRADIĆ
Bez naziva
Ulje na platnu, 31 x 32 cm. 1961. Sign.
€ 450
30. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)
Pogodba
Ulje na platnu, 34 x 45 cm. 1960. Sign.
€ 450
32.
ALEKSANDAR CVETKOVIĆ
(1947)
Znamenje predaka
Ulje na platnu, 120 x 140 cm.
1992. Sign.
€ 2300
33.
ĐORĐE ČUTUKOVIĆ (1888-1976)
Posle bitke
Ulje na platnu, 25 x 44 cm.Sign.
€ 300
31.
DRAGUTIN CIGARČIĆ (1922-1985)
Na Pigalu
Tuš. 14 x 21 cm. Oko 1960.
€ 100
34.
MIRKO DALJEV (1909-1976)
Šuma
Ulje na kartonu, 45 x 58 cm. Sign.
€ 175
35.
EMIR DRAGULJ (1939-2002)
Čovek i konj
Grafika 29/50, 54 x 42 cm. 1981. Sign.
€ 300
36. DUŠAN DŽAMONJA (1928-2009)
Bez naziva
Grafika E.A. 70 x 100 cm. 1982. Sign.
€ 200
37. DUŠAN GAVELA (1939-1999)
Bez naziva
Kombinovana tehnika na hartiji, 85 x 70 cm. 1988. Sign.
€ 250
38. BOŽA ILIĆ (1919-1993)
Autoportret
Ulje na lesonitu, 56 x 40 cm. 1985. Sign.
€ 850
39. BOŽA ILIĆ
Akt
Ulje na platnu kaš. na karton, 52 x 42 cm. 1988. Sign.
€ 1500
40. BOŽA ILIĆ
Pejzaž
Ulje na platnu kaš. na karton, 48 x 67 cm. 1975. Sign.
€ 2800
41. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961) ?
Šumica
Ulje na kartonu, 44 x 38 cm.
€ 475
43.
LJUBODRAG JANKOVIĆ JALE (1932)
Akt
Jajčana tempera, 34 x 24 cm. 2003. Sign.
€ 200
42. JOZO JANDA (1911-1999)
Portret Alžirke
Ulje na platnu, 61 x 43 cm. Oko 1960.
€ 250
44. MARTIN JONAŠ (1924-1996)
Uz gusle
Komb. tehnika, 33 x 44 cm. 1990. Sign.
€ 100
45. BORA ILJOVSKI (1942-2013)
Portret
Ulje na platnu, 77 x 56 cm. 1968. Sign.
€ 800
46.
DRAGUTIN INKIOSTRI MEDENJAK (1866-1942)
Orao i gusle
Tempera na svili, 66 x 29 cm. 1912. Sign.
€ 800
47. VERA JOSIFOVIĆ
(1923)
Pogled na Dunav
Ulje na kartonu, 50 x 70 cm.
Sign. na poleđini.
€ 650
48. ILIJA KOSTOV (1941)
Trubači u ranu zoru
Ulje na platnu, 100 x 100 cm.1970. Sign. na poleđini
€ 350
50. VILEM KAFKA (1887-1972)
Budva
Ulje na kartonu, 32 x 40 cm. 1936. Sign.
€ 350
49.
TIVADAR KOŠUT (1947)
Ribar
Ulje na platnu, 66 x 50 cm. 1986. Sign.
€ 450
51. DRAGAN KARADŽIĆ (1950)
Grad na reci
Kombinovana tehnika, 50 x 70 cm. Sign.
€ 150
52.
MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)
Dvoje
Tuš na hartiji, 30 x 43 cm. 1946. Sign.
€ 150
54.
MILAN KONJOVIĆ
Prosjaci
Ulje na lesonitu, 50 x 65 cm. 1985. Sign.
€ 2400
53. MILAN KONJOVIĆ
Cveće-ćupići
Ulje na lesonitu, 90 x 50 cm. 1967. Sign.
€ 3200
55.
MILAN KONJOVIĆ
Žito I, prvi plan kukuruz
Ulje na lesonitu, 38 x 73 cm. 1968. Sign.
€ 2600
Ulja reprodukovana u Katalogu radova na str. 253, 261 i 346, Irma Lang, Sombor 2010
57. ALEKSEJ LEJNIKOV
Lav Tolstoj
Ulje na kartonu, 21 x 28 cm. Sign.
€ 150
56.
LJUBO LAH (1930)
Suvo drvo pored reke
Ulje na lesonitu, 87 x 66 cm. oko 1970.
€ 1600
58.
IVAN LOVRENČIĆ (1917-2002)
Leptir
Grafika E.A. 26,5 X 17,5 cm. 1985. Sign.
€ 50
59. IVANKA ŠANA LUKOVIĆ-ŠOTRA (1913-1984)
Glava mladića sa turbanom
Ulje na platnu, 50 x 45 cm. Oko 1940. Sign.
€ 400
60. VOJISLAV MARKOVIĆ
Seoski pejzaž
Ulje na lesonitu, 43 x 53 cm. Oko 1970. Sign.
€ 250
61.
SAVETA MIHIĆ (1929)
Mlade breze
Ulje na platnu kaš. na karton, 45 x 38 cm. Sign.
€ 200
62.
PERO MANDIĆ (1938)
Akt
Ulje na platnu, 37 x 31 cm. 1986. Sign.
€ 250
63.
KOLJA MILUNOVIĆ (1935)
Homer
Bakropis E.A. 35 x 27 cm. 1996. Sign.
€ 100
64.
MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)
Inspiracije juga i severa za vedantu/lokvanji Skadra
Ulje na dasci, 26 x 22 cm. 1993. Sign.
€ 950
66. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)
Lula Gosp. Chardina
Ulje na platnu, 45 x 60 cm. 2004. Sign.
€ 800
65.
MILIĆ OD MAČVE
Usamljena crkva Hiperboreje
Tempera - pastel na hartiji, 33 x 24 cm. 1993. Sign.
€ 900
67. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)
Dva magarca
Tuš, Flomaster na hartiji, 13,5 x 19 cm.
€ 200
68.
FRANJO MRAZ (1910-1981)
U zbeg
Pastel, 44 x61 cm. 1953. Sign.
€ 400
69.
N.N.
Šumski pejzaž
Ulje na platnu, 49 x 25 cm.
70.
N.N.
Portret žene u nošnji
Ulje na platnu, 71 x 58 cm.
€ 150
€ 350
71.
N.N.
Žabljak
Ulje na šperu, 50 x 60 cm.
€ 275
72. BOŽIDAR NIKOLIĆ (1904-1958)
Motiv iz Banja Luke
Gvaš na hartiji, 40 x 28 cm. Oko 1945.
€ 275
74. FRANE PARO
Bog vjetra
Akvatinta, Bakropis, 42 x 35 cm. 1971. Sign.
€ 75
73. PETAR PALAVICINI (1883-1962)
Figura žene
Bronza, Visina: 35 cm.
€ 200
75. ILIJA- IKA PANDUROVIĆ (1933-2013)
Veliko iščekivanje
Ulje na platnu, 80 x 100 cm. 2005/2010. Sign.
€ 350
76. MIHAILO PETROV (1902-1983)
Ulica sa starim kućama
Tempera na hartiji, 55 x 64 cm. Oko 1950.
€ 1200
77.
JELISAVETA Č. PETROVIĆ
(1896-1960)
Motiv iz predgrađa
Ulje na kartonu, 55 x 66 cm. Oko 1950.
€ 1600
78.
MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)
Stari konak
Ulje na platnu, 46 x 56 cm. oko 1937. Sign.
€ 1600
79.
RUŽICA - BEBA PAVLOVIĆ (1928)
Mačka na velikoj fotelji
Ulje na platnu, 55 x 61 cm. Sign.
€ 350
81. JOZEF PERNIY
Borba Crnogoraca sa Turcima
Akvarel, 19 x 24 cm. Sign.
€ 200
80.
ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)
Mrtva priroda VII
Ulje na platnu, 59 x 59 cm. 1983. Sign.
€ 850
82.
LJUBICA PETROVIĆ - LUKOVIĆ
(1885-1979)
Cveće u crvenoj vazi
Ulje na kartonu, 61 x 47 cm.
€ 200
83.
ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)
Cveće
Ulje na platnu, 39,5 X 29 cm. 1952. Sign.
€ 325
84.
ZORAN PETROVIĆ
Bez naziva
Kombinovana tehnika, 100 x 70 cm. 1962. Sign.
€ 525
85.
BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)
Primorsko mesto
Akvarel, 30 x 39,5 cm. 2001. Sign.
€ 200
86. BOŽA PRODANOVIĆ
Paviljon Cvjeta Zuzorić
Ulje na platnu, 55 x 65 cm. 1993. Sign.
€ 750
87. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)
Corpus mysticum
Grafika E.A. 53 x 38 cm. 1985. Sign.
€ 400
88.
DIMITRIJE POPOVIĆ
Omaggio a Leonardo
Grafika, 54 x 40 cm. 1982. Sign.
€ 400
89.
DIMITRIJE POPOVIĆ
Madona
Suva igla, 38 x 25 cm / 18 x 12,5 cm. 1982. Sign.
€ 100
90.
DIMITRIJE POPOVIĆ
Isus
Grafika, Bakropis E.A. 20 x 15 cm. 1986. Sign.
€ 200
91.
VACLAV PRIHODA (1888-1941)
Sarajevo
Ulje na kartonu, 42 x 50 cm. Sign.
€ 400
93.
MIRKO RAČKI (1879-1982)
Pogubljenje Kneza Lazara
Ulje na platnu, 115 x 105 cm. Oko 1920. Sign.
€ 5300
92.
ĐORĐE V. RADANOVIĆ (1888-1973)
Jorgovani
Ulje na kartonu, 50 x 42 cm. 1930. Sign.
€ 200
94. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)
Autoportret
Crtež olovkom, 35 x 25 cm. Oko 1926. Sign.
€ 275
95.
DUŠAN RAJŠIĆ (1970)
Don Kihot
Bronza, 46 x 36 cm.
€ 400
97. KEMAL RAMUJKIĆ
Kuća velikog majstora
Akvarel, 70 x 100 cm. 1998. Sign.
€ 300
96.
KEMAL RAMUJKIĆ (1947)
Sveti Stefan
Ulje na platnu, 35 x 45 cm. 2011. Sign.
€ 350
98.
KEMAL RAMUJKIĆ
Paun
Ulje na platnu, 40 x 36 cm. Sign.
€ 250
101
99
100
99.
RADOMIR RELJIĆ
(1938-2006)
Torzo
Komb. tehnika, 30 x 21 cm.
€ 100
100. RADOMIR RELJIĆ
Figura
Tuš, 21 x 15 cm. 1960. € 100
101. RADOMIR RELJIĆ
Autoportret sa barjakom
Grafika, 19 x 14,5 cm. 1995. Sign.
€ 100
102. RADOMIR RELJIĆ
Ex libris
Grafika, 18 x 12 cm. € 50
103. RADOMIR RELJIĆ
Čovek i ptica
Tuš, 50 x 35 cm. 1957. € 150
105. RADOMIR RELJIĆ
Mrtva priroda
Ulje na platnu, 53,5 x 73, 5 cm.
Oko 1960.
€ 700
104. RADOMIR RELJIĆ
Akt
Tuš, 42 x 30 cm. 1957. € 150
102
106. NIKOLA REISER (1918-2010)
Žena u plavoj haljini
Gvaš, 31 x 18 cm. Sign.
€ 325
107. RADA SELAKOVIĆ (1952-2008)
Crvena spirala
Komb. teh. na japanskom papiru 7/8, 25 x 25 cm.
1995. Sign.
€ 375
108. LEONID ŠEJKA (1932-1970)
Bartolomej spomenik umrlih
Crtež olovkom, 7,5 x 13,5 cm. 1950. Sign.
€ 250
109. LEONID ŠEJKA
Bilijar / Terasa (na poleđini )
Crtež olovkom, 7,5 x 14 cm.
€ 250
110. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)
Tomislav Tanhofer
Ulje na platnu, 28 x 22 cm. Oko 1938.
€ 925
111. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)
Zeleni predeo
Ulje na platnu, 54 x 65 cm. 1975. Sign.
€ 1600
Reprodukovano u Monografiji na str. 129,
Irina Subotić, N.Sad/Sombor 1997.
112. FEĐA SORETIĆ (1930)
Selo Surduk
Akril na platnu, 53 x 94 cm. 2013. Sign.
€ 450
113. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)
Gitaristi
Pastel, 50 x 65 cm. 1972. Sign.
€ 450
114. IVICA ŠIŠKO (1946)
Bez naziva
Akvatinta E.A. 78 X 55 cm. 1976. Sign.
€ 100
115. RADETA STANKOVIĆ (1905-1996)
Herkul
Bronza, Visina: 55 cm. 1938. Sign.
€ 750
116. LEOPOLD SOLLWALD
Plesačica
Komb. teh. na svili, 28 x 18 cm. Sign.
€ 200
117. LEOPOLD SOLLWALD
Igračica
Komb. teh. na svili, 28 x 16 cm. Sign.
€ 200
118. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)
Venecija
Ulje na platnu kaš. na karton, 14 x 22 cm.
Oko 1960. Sign.
€ 200
119. BRANKO LALE STANKOVIĆ
Lovran/ Sa primorja
Ulje na lesonitu, 70 x 50 cm. 1958. Sign.
€ 950
120. BRANKO LALE STANKOVIĆ
Hvar
Ulje na lesonitu, 70 x 55 cm. 1961. Sign.
€ 650
121. BRANKO LALE STANKOVIĆ
Pariz
Ulje na platnu kaš. na karton, 20 x 30 cm. 1961. Sign.
€ 400
122. OLIVERA STOJANOVIĆ
Kućice
Litografija 5/30, 50 x 48 cm / 23 x 30 cm. Sign.
€ 150
124. OLIVER TIHI (1943-1995)
Mrtva priroda sa maskom
Ulje na platnu, 79 x 59 cm. Sign.
€ 800
123. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)
Studija za plakat
Olovka i olovke u boji na papiru,
19,5 x 13,5 cm. Oko 1946.
€ 125
125. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)
Staro Sarajevo
Ulje na platnu kaš. na karton, 26 x 35 cm. Oko 1925.
€ 400
126. VOJA TRIFUNOVIĆ (1888-1935)
Ciganka
Ulje na kartonu, 35 x 26,5 cm. 1935.
€ 250
127. MIHAILO TOMIĆ (1902-1995)
Akt sa ribom
Bronza, Visina: 75cm. Sign.
€ 1300
128. PETAR UBAVKIĆ (1852-1910)
Karađorđe
Bronza, Visina: 17 cm. 1904.
€ 300
129. MATIJA ZLAMALIK (1905-1965)
Portret Davida Zaharija
Ulje na platnu, 36 x 31 cm. Oko 1940. Sign.
€ 350
130. MIODRAG VUJAČIĆ MIRSKI (1932-1997)
Akt
Ulje na platnu, 80 x 100 cm. Sign.
€ 850
131. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)
Nargile
Ulje na platnu kaš. na karton, 51 x 34,5 cm.
Pre 1900. Sign.
€ 950
132. SVETISLAV VUKOVIĆ (1901-1980)
Akt
Ulje na platnu, 120 x 93 cm. 1925. Sign.
€ 1600